Film & Dizi

2022’nin En İyi 50 Filmi Listesi

2022’nin En İyi 50 Filmi Listesi

Film severler için 2022’nin En İyi 50 Filmi Listemizde sizler için derlediğimiz bir birinden güzel Filmler ile boş vakitlerinde izlemek için film arayanlar için güzel vakit geçirebilecekleri bir birinden değerli filmleri gelin hep birlikte inceleyelim.

50.The Unbearable Weight of Massive Talent

2002 nin en iyi Filmleri, Yaratıcı bir şekilde yerine getiremeyen ve mali yıkımla karşı karşıya olan Nick Cage, tehlikeli bir süper hayranın doğum gününe katılmak için 1 milyon dolarlık bir teklifi kabul etmelidir. Cage, bir CIA ajanı tarafından işe alındığında ve kendi efsanesine göre yaşamaya zorlandığında, kendisini ve sevdiklerini kurtarmak için ekrandaki en ikonik ve sevilen karakterlerini kanalize ettiğinde işler çılgınca beklenmedik bir hal alır.

49.Carter Film Konusu

Carter,  ABD ve Kuzey Kore’yi harap etmiş olan DMZ’den kaynaklanan ölümcül bir salgına dönüşüyor. Geçmişine dair hiç bir şey hatırlamayan biri, kafasında gizemli bir alet, ağzında ölümcül bir bomba bulur. Kulağındaki bir ses ona öldürülmekten kaçınması için emirler verir ve CIA onu yakından takip ederken gizemli bir operasyonun içine atılır.

48.Klondike Filmi Konusu

Savaşın başladığı sıralarda Rusya ve Ukrayna sınırında yaşayan Ukraynalı bir ailenin hikayesi.silahlı kuvvetler tarafından ele geçirilse bile evini terk etmeyi reddeder. 17 Temmuz 2014’te uluslararası bir hava kazası felaketinin merkezinde bulduktan kısa bir süre sonra yaşananlar.

47. Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Hayranları, tüm zamanların en sevilen film serilerinden birinde büyülü bir birinci şahıs yolculuğuna davet eden, yepyeni derinlemesine röportajlar ve oyuncu sohbetleriyle anlatılan büyüleyici bir yapım

46.Watcher Filmi Konusu

2002 nin en çok izlenen Filmleri,Bir seri katil şehri kolaçan ederken, kocasıyla şehre yeni taşınan genç aktris Julia, sokağın karşısından onu izleyen gizemli bir yabancıyı fark eder.

45.Rimini Filmi Konusu

Bir zamanlar başarılı bir pop yıldızı olan Richie Bravo, şöhretinin peşinden koşar. Kalıcı sarhoşluk ve otobüs dolusu turist için konserler arasında sıkışıp kalan yetişkin kızı hayatına girdiğinde dünyası çökmeye başlar.

44.My Policeman

1990’ların sonunda, yaşlı hasta Patrick’in Marion ve Tom’un evine gelişi, 40 yıl önceki olayların keşfini tetikler: eşcinselliğin yasa dışı olduğu bir dönemde Tom ve Patrick arasındaki tutkulu ilişkiyi konu alan güzel bir film

43.EO

2002 En iyi Film Listesi Bir hayvanın gözünden bakıldığında dünya gizemli bir yerdir. Hüzünlü bakışlı gri bir hayvan olan EO, hayat yolunda iyi ve kötü insanlarla tanışır, neşe ve acı yaşar, şans çarkına rastgele katlanır, şansını felakete, çaresizliğini ise beklenmedik bir mutluluğa çevirir. Ancak masumiyetini bir an bile kaybetmez.

42.The Northman

Prens Amleth, babasının annesini kaçıran amcası tarafından vahşice öldürülmesiyle birlikte bir erkek olmanın eşiğindedir. Yirmi yıl sonra Amleth artık annesini kurtarma, amcasını öldürme ve babasının intikamını alma görevinde olan bir Viking’dir.

41.Emiliy The Criminal

Öğrenci borcuyla boğuşan ve küçük bir sabıka kaydı nedeniyle iş piyasasından dışlanan Emily, kendisini Los Angeles’ın yeraltı suç dünyasına çeken ve sonunda ölümcül sonuçlara yol açan bir kredi kartı dolandırıcılığına bulaşır.

40.Cha Cha Real Smooth

Üniversiteden yeni mezun olmuş ve önünde net bir yol olmadan New Jersey’deki evinde mahsur kalan 22 yaşındaki Andrew, bar/yarasa mitzvahları için parti başlatıcısı olarak çalışmaya başlar. Burada genç bir anne ve ergenlik çağındaki kızıyla benzersiz bir arkadaşlık kurar.

39.Elvis

Elvis Presley’in esrarengiz menajeri Albay Tom Parker ile karmaşık ilişkisi üzerinden görülen hayat hikayesi.

38.Prey

1719’da Great Plains’de, şiddetli ve oldukça yetenekli bir Komançi savaşçısı olan Naru, bilinmeyen bir tehlike onları tehdit ettiğinde halkını korumak için yola çıkar. Ancak peşinde olduğu avın, teknik olarak gelişmiş bir cephaneliğe sahip, oldukça gelişmiş bir uzaylı avcı olduğu ortaya çıkar.

37.Corsage

Avusturya İmparatoriçesi Elisabeth’in hayatındaki bir yılın kurgusal bir anlatımı. 1877 Noel Arifesinde, bir zamanlar güzelliğiyle putlaştırılan Elisabeth 40 yaşına girer ve resmi olarak yaşlı bir kadın olarak kabul edilir; kamuoyundaki imajını korumaya başlar.

36.R.M.N

Noel’den birkaç gün önce, Almanya’daki işini bırakan Matthias, Transilvanya’daki köyüne döner. Uzun süre annesi Ana’nın gözetiminde kalan oğlu Rudi’nin eğitimine daha fazla dahil olmak ve onu, onu pençesine almış çözülmemiş korkularından kurtarmak istiyor. Ayrıca eski sevgilisi Csilla’yı görmek için can atıyor ve yaşlı babası Otto ile meşgul. Csilla’nın yönettiği küçük fabrikada birkaç yeni işçi işe alındığında, topluluğun huzuru bozulur, yetişkinleri altta yatan korkular sarar ve görünürdeki anlayış ve sakinliğin ince şeridinde hayal kırıklıkları, çatışmalar ve tutkular patlak verir.

35.BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

Prestijli bir uluslararası ödülün sahibi seçildikten sonra, bu basit yolculuğun onu varoluşsal bir sınıra iteceğinin farkında olmadan anavatanına dönmek zorunda kalan, Los Angeles’ta yaşayan ünlü bir Meksikalı gazeteci ve belgesel film yapımcısı olan Silverio.

34.The Worst Ones

Hikaye, mahallelerinde sokağa atılan ve yaz boyunca uzun metrajlı bir filmde oynamak üzere seçilen bir grup gencin etrafında dönüyor. Film, bu film çekiminin ve çekim sırasında kurulacak bağlantıların hikayesini anlatıyor.

33.Good Luck to You, Leo Grande

Nancy Stokes iyi seksi bilmiyor. Her ne olursa olsun, emekli bir öğretmen olan Nancy, bu hastalığa hiç sahip olmadığından oldukça emindir, ancak sonunda bu konuda bir şeyler yapmaya kararlıdır. Hatta bir planı vardır: İsimsiz bir otel odasını ve kendisine Leo Grande diyen genç bir seks işçisini içerir.

32.RRR

1920’lerde ülkeleri için savaşmaya başlamadan önce iki efsanevi devrimcinin evlerinden uzağa yaptıkları yolculuğun kurgusal tarihi.

31.Cici

Bir aile trajik bir kayıptan sonra şehre göç eder. 30 yıl sonra memleketlerinde yeniden bir araya geldiklerinde, gömülü duygular ve acı veren sırlar yeniden su yüzüne çıkar.

30.Barbasrian

Kasabaya bir iş görüşmesi için gelen genç bir kadın, gece geç saatlerde Airbnb’sine gelir ve orada yanlışlıkla çifte rezervasyon yapıldığını ve garip bir adamın zaten orada kaldığını fark eder. Daha iyi muhakemesine karşın, yine de geceyi burada geçirmeye karar verir, ancak kısa süre sonra evde diğer ev konuğundan korkacak çok daha fazla şey olduğunu keşfeder.

29.Sick of Myself

Signe ve Thomas’ın sağlıksız, rekabetçi bir ilişkisi vardır ve bu ilişki, Thomas’ın aniden çağdaş bir sanatçı olarak öne çıkmasıyla kötü bir hal alır. Buna yanıt olarak Signe, dikkat ve sempati çekmeye kararlı yeni bir kişilik yaratarak statüsünü geri kazanmak için umutsuz bir girişimde bulunur.

28.Eftersun Film Konusu

Sophie, yirmi yıl önce babasıyla çıktığı bir tatilin ortak sevincini ve özel melankolisini düşünür. Tanıdığı babasıyla tanımadığı adamı uzlaştırmaya çalışırken miniDV görüntüleri arasındaki boşlukları gerçek ve hayali anılar dolduruyor.

27.Nope Filmi Konusu

Kaliforniya iç kesimlerinde ıssız bir vadide yaşayanlar, esrarengiz ve tüyler ürpertici bir keşfe tanıklık ediyor.

26.The Fabelmans Filmi Konusu

Genç bir adamın sarsıcı bir aile sırrını keşfetmesi ve birbirimiz ve kendimiz hakkındaki gerçeği görmemize yardımcı olan filmlerin gücünün keşfi hakkında bir reşit olma hikayesi

25.Men Film Konusu

Kişisel bir trajedinin ardından Harper, iyileşecek bir yer bulmayı umarak güzel İngiliz kırsalına tek başına çekilir. Ancak çevredeki ormanlardan biri ya da bir şey onu takip ediyor gibi görünüyor. Kaynayan bir korku olarak başlayan şey, en karanlık anıları ve korkularıyla dolu, tam anlamıyla bir kabusa dönüşür.

24.Pearly Filmi Konusu

Ailesinin ıssız çiftliğinde mahsur kalan Pearl, dindar annesinin sert ve baskıcı gözetimi altında hasta babasına bakmak zorundadır. Filmlerde gördüğü gibi göz alıcı bir yaşam arzusuyla yanıp tutuşan Pearl’ün hırsları, cazibeleri ve baskıları, X’in ikonik kötü adamının teknik-renklerden ilham alan baş döndürücü başlangıç ​​hikâyesinde çarpışıyor.

23.Pigy Film Konusu

Zorbalığa uğramış kilolu bir genç, işkencecileri büyüleyici bir yabancı tarafından vahşice kaçırılınca bir umut ışığı görür.

22.The Menu Film Konusu

Bir çift, şefin şok edici sürprizlerle zengin bir menü hazırladığı seçkin bir restoranda yemek yemek için kıyıdaki bir adaya gider.

21.Everything Everywhere All at Once

Yaşlanan Çinli bir göçmen, başka evrenlerde sürdürebileceği hayatlarla bağlantı kurarak kendisi için önemli olanı tek başına kurtarabileceği çılgın bir maceraya sürüklenir.

20.Decision to Leave

Deneyimli bir dedektif olan Hae-Joon, bir adamın bir dağın tepesindeki şüpheli ölümünü araştırır. Kısa süre sonra, merhumun karısı Seo-rae’den şüphelenmeye başlarken, ona olan ilgisinden rahatsız olur.

19.The Beasth Film Konusu

Fransız bir çift olan Antoine ve Olga, uzun süredir Galiçya’da küçük bir köyde yaşıyorlar. Çevreye duyarlı tarım uyguluyorlar ve yeniden yerleşimi kolaylaştırmak için terk edilmiş evleri restore ediyorlar. Komşularıyla ciddi bir çatışma yaratan bir rüzgar türbini projesine karşı çıkmaları dışında her şey cennet gibi olmalı. Gerginlik onarılamaz bir noktaya yükselecek.

18.The Wont’t Be Alobe

19. yüzyıl Makedonya’sında ıssız bir dağ köyünde, genç bir vahşi cadı yanlışlıkla bir köylüyü öldürür. Cildinde hayatın nasıl olduğunu görmek için köylü şeklini alıyor ve başkalarının bedenlerinde hayatı deneyimlemek için derin bir merak uyandırıyor.

17.Holy Spider Film Konusu

Bir gazeteci, sokakları günahkarlardan temizlediğine inanan sözde “Örümcek Katili” tarafından seri seks işçilerinin öldürülmesini araştırırken İran’ın kutsal şehri Meşhed’in karanlık göbeğine iner.

16.Bones and All

Babası tarafından terk edilen Maren adında genç bir kadın, haklarından mahrum bırakılmış bir serseri olan Lee ile tanıştığı Amerika’nın arka yollarında bin millik bir yolculuğa çıkar. Ancak tüm çabalarına rağmen, tüm yollar korkunç geçmişlerine ve aşklarının ötekiliğinden sağ çıkıp çıkamayacağını belirleyecek olan son bir direnişe çıkar.

15.Farha Filmi Konusu

Filistin, 1948. İngiliz işgalcilerin çekilmesinin ardından Araplar ve Yahudiler arasındaki gerilim yükselir. Bu sırada küçük bir köyün belediye başkanının zeki kızı Farha, başına gelecek felaketten habersiz büyük şehirde okumaya gitme hayalleri kurar.

14.Triangle of Sadness

Modeller Carl ve Yaya, süper zengin yolculardan oluşan bir haydutlar galerisi ile lüks bir gemi yolculuğuna davet edilir. İlk başta, her şey Instagram’da yapılabilir gibi görünür, ancak yolculuk felaketle sona erer ve grup kendilerini ıssız bir adada mahsur kalmış bulur.

13.Close Film Konusu

On üç yaşındaki Leo ve Remi her zaman inanılmaz derecede yakın olmuştur, ancak ilişkilerinin samimiyeti okul arkadaşları tarafından sorgulandıktan sonra birbirlerinden uzaklaşırlar. Bir trajedi baş gösterdiğinde, insan en yakın arkadaşından neden uzaklaştığını yüzleşmek zorunda kalır.

12.Guillermo del Toro’s Pinocchio

Mussolini’nin İtalya’sında faşizmin yükselişi sırasında, sihirli bir şekilde hayata getirilen tahta bir çocuk, babasının beklentilerini karşılamak için mücadele eder.

11.TAR Film Konusu

Uluslararası klasik müzik dünyasında geçen film, yaşayan en büyük besteci/şeflerden biri ve büyük bir Alman orkestrasının ilk kadın baş şefi olarak kabul edilen Lydia Tár’ı merkezine alıyor.

10.All Quiet on the Western Front

Paul Baumer ve arkadaşları Albert ve Müller, romantik kahramanlık hayalleri ile gönüllü olarak Alman ordusuna katılırlar. Heyecan ve vatanseverlik ateşiyle dolu olan çocuklar, inandıkları bir savaşa şevkle girerler. Ancak Batı Cephesine vardıklarında, Birinci Dünya Savaşı’nın ruhları yok eden dehşetini keşfederler.

9.Avatar: The Way of Water

İlk filmdeki olaylardan on yıldan fazla bir süre sonra geçen bu filmde Sully ailesinin (Jake, Neytiri ve çocukları) hikayesini, onları takip eden belayı, birbirlerini güvende tutmak için ne kadar ileri gittiklerini, verdikleri mücadeleleri öğrenin. hayatta kalmak ve katlandıkları trajediler.

8.Love, Deutschmarks and Death

Cem Kaya’nın yoğun belgesel denemesi, Türk müziğinin Almanya’daki 60. yılını kutluyor. Yüksel Özkasap’tan Derdiyoklar ve Muhabbet’e aynı zamanda bir müzikal olan alternatif bir savaş sonrası tarih

7.Marcel the Shell with Shoes On

Marcel, büyükannesi Connie ve evcil tüyleri Alan ile renkli bir varoluş sürdüren, bir inçlik sevimli bir kabuktur. Bir zamanlar genişleyen bir kabuk topluluğunun parçasıyken, şimdi gizemli bir trajedinin tek kurtulanları olarak yalnız yaşıyorlar. Ancak bir belgesel film yapımcısı onları Airbnb’sinin dağınıklığı arasında keşfettiğinde, internette yayınladığı kısa film Marcel’e milyonlarca tutkulu hayranın yanı sıra benzeri görülmemiş tehlikeler ve onları bulma konusunda yeni bir umut getirir .

6.The Batnan

Suçla mücadelesinin ikinci yılında Batman, Riddler olarak bilinen bir seri katille karşı karşıya kalırken Gotham City’de kendi ailesiyle bağlantılı yolsuzluğu ortaya çıkarır.

5.Moonage Daydream

David Bowie’nin yaratıcı ve müzikal yolculuğunu keşfeden, daha önce hiç görülmemiş görüntülerin yer aldığı sinematik bir yolculuk.

4.Burning Days

Genç ve kendini işine adamış bir savcı olan Emre, su krizi ve siyasi skandalların vurduğu küçük bir kasabaya yeni atanır. İlk karşılamadan sonra, artan sayıda gergin etkileşim yaşar ve isteksizce yerel siyasete sürüklenir. Emre, yerel gazetenin sahibiyle bir bağ kurduğunda hararetli dedikodular altında baskı artar.

3.The Banshees of Inisherin

İki ömür boyu arkadaş, biri ilişkilerini aniden bitirdiğinde, her ikisi için de endişe verici sonuçlarla kendilerini bir çıkmazda bulurlar.

2.Vortex

Bunama hastalığına yakalanmış yaşlı bir çiftin son günlerinde yaşamlarını konu alan güzel bir yapım

1.Top Gun: Maverick

2022’nin En İyi 50 Filmi Listesi ilk sırada yer verdiğimiz Tıp Gun Film Konusu:Pete “Maverick” Mitchell, Donanmanın en iyi havacılarından biri olarak otuz yılı aşkın bir süredir hizmet verdikten ve kendisini yerle bir edecek rütbe ilerlemesinden kaçındıktan sonra, kendisini TOP GUN mezunlarından oluşan bir müfrezeyi benzeri kimsenin yaşamadığı özel bir görev için eğitirken bulur. pilot şimdiye kadar gördü. Belirsiz bir gelecekle karşı karşıya kalan ve geçmişinin hayaletleriyle yüzleşen Maverick, kendi en derin korkularıyla yüzleşmeye çekilir ve bir görevle sonuçlanır 

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu