Film & Dizi

7.Koğuştaki Mucize Film İncelemesi

7.Koğuştaki Mucize Film İncelemesi İzlenmesi Gereken Güzel Bir Film

7.Koğuştaki Mucize Film İncelemesi Dram Film severler bu filmi mutlaka izlemeli izlerken göz yaşlarınıza hakim olamayacağınız Ailecek izleyebileceğiniz harika bir film.

Bu filmi tavsiye sonucu izledim genelde Türk Filmleri konusu hemen hemen bir birine yakın olur.Fakat 7.koğuştaki mucize filmini soluksuz olarak ve baştan sona sürükleyici sahneleri ile bu filmi iyiki izlemişim dedirtti bana.

Bu film büyük bir tartışmaya sahne olmuştur.Aslen 2013 Güney Kore yapımı film olması ve Türkiye uyarlaması ile bir çok ülkede izlenen ve Başrollerinde Aras Bulut İynemli,Nisa Sofiya Aksongur‘un oynadığı ve 5 milyonun üzerinde sinemasever tarafından izlenip Dijital Platformlarda da bir çok ülkede ilk 10 arasında yerini almıştır.

Dünya genelinde Netflix te yakaladığı başarı ile en çok izlenen filmler arasında yerini alıyor.Özellikle film konusu çok büyük dikkat çekiyor.

7. Koğuştaki Mucize Filmi Konusu 

7 yaşında bir kızı olan Memo, Kızı Ova, Doğarken Annesini keybetmiştir.Babası ve Babaannesi ile birlikte Ege’nin bir kasabasında yaşarlar.Memo kasabalarında pikniğe gelen bir komutanın kızının ölümünden sorumlu tutulur.

Çocukları çok seven Memo suçsuz olsa bile suçsuzluğunu kanıtlayamaz tüm deliller onun aleyhinedir.Komutan kızının ölümünden sorumlu olduğunu düşündüğü Memo’nun idam cezası ile yargılanmasını istemektedir.

Biraz saf olan Memo’yu herkez deli olarak görmekte fakat Memo kızı ile aynı zeka yaşına sahip bir babadır.Memo, hapiste zor günler geçirir.Mahkumların bir kız çocuğu katili olduğunu sandıkları Memo’yu çok fazla hırpalarlar.

Daha sonra Mahkumlar Memo’nun Böyle bir suçu işlemeyeceği kadar saf olması ve onunda bir kız çocuğunun olduğunu anlladıklarında Memo’ya yardımcı olmak isterler.Bu olayı gören bir şahit vardır.Fakat bu şahit bir asker kaçagıdır ve bulunamaz.

Asker kaçağı şahit bir gün bulunur fakat Komutan bu şahidi şahitlik yapmaması için o askeri öldürür.Memo’nun suçsuz olduğuna tanıklık edecek olan tek şahidi komutan öldürmüştür.İçinde bulunan kin o kadar büyükki kendini suçsuz bir askeri vuracak kadar büyük görmesi,Memonun suçsuz olabileceğini düşününce yapmış olduğu bu hatayı gururuna yedirememesi onu bir caniye dönüştürüyor.

Sıkı yönetim komutanı olan bir komutan ben nasıl yanlış bir iş yaptım,beni affet Memo nasıl diyebilir ki?İçindeki kin öyle büyümüştü kendi suçsuz masum bir askeri sırf şahit olacak diye öldürüyor kısaca kendi bile bir katile dönüşüyor.

Artık Memo’nun işi çok zordur.Memo çıkarıldığı mahkeme tarafından idam cezasına çarptırılır.

Memo’nun suçsuz olduğuna inanan koğuş arkadaşları Memo’nun idam edilecek olmasına kahrolurlar.İşte bu mahkum arkadaşların Memo için yapmak istedikleri ve yapacakları yardım ve iyilikleri onun idam edilmemesi için hapiste kendileri cezalarının yanıp uzaması bile umurlarında değildir.

Memo,İdam edilecekmi? Babasını çok seven kızı Ova babasına kavuşabilecekmi?

Gerçektende beni bile ağlatan bu filmde öyle bir ters köşe oldum ki filmin sonunda gerçekten olanlara sizlerde inanamayacaksınız.7.Koğuştaki mucize filmi izlemediyseniz bana göre şu pandemi döneminde vaktin nasıl geçtiğini anlamayacağınız ailecek izlenebilecek güzel bir dram filmi.

 

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu