ErkekKadın

Biz Büyüdük ve Kirlendi Dünya

Biz Büyüdük ve Kirlendi Dünya

Biz büyüdük ve kirlendi dünya,oğlum bir gün bana sordu siz çocukken nasıl yaşadınız?Bende ona nasıl yani dediğimde.Teknoloji erişiminiz yok,İnternet Bilgiisayar yok,TV yok,Cep Telefonu yok.

Bak oğlum bizim çocukluğumuz yaşamın gerçek kanıtı biz çocukluğumuzda vaktimizin çoğunu arkadaşlarımızla sokakta oyunlar oynarken geçirdik.Okuldan çıkınca akşama kadar sokakta oynardık bizim belki internetimiz,Telefonumuz yoktu ama gerçek arkadaşlarımız vardı.

Hafta sonlarında dolu dolu oyunlar oynar dolu dolu yaşardık.Bizim zamanımızda belki şimdiki gibi olanaklar Teknoloji yoktu ama kimimiz Doktor,Mühendis,Polis olduk kısacası her birimiz birer meslek sahibi olduk.

Biz Böyle Büyüdük

Biz çocukken internet arkadaşları ile değil gerçek arkadaşlarımızla oyunlar oynardık.Biz suyu hazır olarak değil çeşmeden içerdik,arkadaşlarımızla aynı bardaktan su içer ama hasta olmazdık.

Annemiz bizlerin sağlıklı büyüyebilmesi için şimdiki gibi bizlere ek olarak gıda takviyeleri ek besinler vermezdi.Biz şimdiki çocuklar gibi Hamburger,Cips lerle değil Annemizin yaptığı Doğal Tarhana Çorbası,yine annemizin yaptığı meyvelerden doğal meyve suları ile büyüdük.

Bizim sizler gibi oyuncaklarımız hiç olmadı kendi oyuncaklarımızı kendimiz yapar oynardık.Belki benim ailem zengin değildi ama.Bize mal mülk yerine sevgi verdiler.Biz sabah kahvaltılarında zeytini iki lokmada yer o zeytinden tat alırdık.

Sizler ise şimdi sofrada çeşit çeşit peynirler olmasına rağmen yinede mutlu olmazsınız begenmezsiniz.

Bizim zamanımızda internetimiz olmadığı için internet oyunları oynayamadım fakat,arkadaşlarımız ile Sokakta maçlar yapar,biriktirdiğimiz gazoz kapakları ile oynardık.Mahalle maçlarımız 10 da devre 20 de biter üç korner bir penaltı şeklinde oynar çoğu maçta kavga ederdik.

Arkadaşımızın evine istediğimiz zaman gider,onlarla birlikte oynar eğlenir ve birlikte yemek yerdik.Şimdiki nesilden çok farklı olarak,akrabalarımız,komşularımız ile iç içe yaşar aramızda çok sıkı bağlar vardı.

O yıllarda çekilen fotograflarımız belki siyah beyaz fakat o fotografların çok büyük renkli anıları vardır.Biz belkide kendine has son nesil olacağız bizler ailemizin sözlerini dinleyen son nesillerdeniz.

Biz çocuklarını dinleyip onları dikkate alan belkide son nesil olacağız.Bizim zamanımızda olmayan Teknoloji nasıl kullanılacağını sizlere öğretebilecek yardımcı olacak kadar zeki olanlar yine bizleriz.

Bizim çocukluğumuzda kirlenmemiş bir dünya,bozulmamış tertemiz insanlar dostluklar vardı.Yediğimiz ekmeğin,içtiğimiz suyun tadı bir başkaydı.

Yollarda maç eden çocuklar,ip atlayan kızlar vardı,şimdi onların ellerinde akıllı son model telefonlar var.Artık kimse kimseyi görmüyor tanımıyor.Hayattan kopmuş pirize taklı bir cihaz gibi yaşayıp gidiyorlar.

Bizler Büyüdük ve Kirlendi Dünyamız

Her geçen gün şehirlerimiz mahallelerimiz büyüdü,iyi insanlar yok olup yavaş yavaş gitmeye başladı.Artık sokaklarda top oynayan çocuklar yok,topu bahçesine kaçırdığımız amcamızın bize bağırması bir daha gelirseniz topunuzu keserim demesi yok.

İşte biz böyle büyüdük biz büyüdük kirlendi dünya.Şimdi sokaklarda Katiller,Hırsızlar uyuşturucu satanlar kol geziyor.Bizim nesil sınırlı sayıda olduğu için bizden keyif alın,bizden öğrenin ve dünyadan göçüp gitmeden önce herşeyi ve herkesi sevin ve sevgiyle kalın.

 

 

 

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu