Kitap Yorumları

Camdaki Kız Kitap Konusu ve Kitap Yorumu

Camdaki Kız Kitap Konusu ve Kitap Yorumu

Camdaki Kız Kitabı şu sıralar en çok okunan ve populer kitaplar arasına girerek en çok satan okunan kitaplar arasına girmeyi başarmıştır.Camdaki Kız Kitap yazarı Gülseren Budayıcıoğlu çıkarmış olduğu kitaplardan bir tanesi olan ve çıkardığı diğer kitapları gibi danışan hastaları ile kendi arasında geçen süreçleri anlatmış olduğu bir kitabı.

Bu kitapta bol bol Ruhsal ve Psikolojik gözlemleri konu almıştır.Gözlemlediği kişilerin etki ve tepki arasında geçen süreçleri değerlendirerek bir Kitap haline getirmiştir.

Camdaki Kız Kitap Konusu

Camdaki Kız Kitabı iki ana karakterin yaşadıkları sorunları bizlere aktarıyor.Bu iki kahramanlar Nalan ve Hayri.Hayri Eşini aldatmakta olup yinede evlatlarının Annesi diye Eşinden boşanmayan ve gönlünü Nalan’a kaptırmış biri ve diğer yanda yine evli olan ve Gönlünü Hayriye kaptırmış olan Nalan.

Nalan Hayriye gönülünü kaptırdıktan sonra Eşinden ayrılıp tüm hayatını Hayriye adayan genç bir kadın.

Hayri’nin yaşantısı sevgisizlik içinde geçmiş ve bu şekilde büyüyen bir kişi iken Nalan ise Prensesler gibi yaşayıp büyümüş bir kadın.

Nalan içinde hep ihtiyaç duyduğu eksik olan sevgi hissini doyuramamış şimdiye kadarki tüm yarınlarını bir çuvala koyup kaldırmaya hazır Hayri için.

Bir süre birlikte yaşayan Hayri ve Nalan kitapta hayta ve hoppa olan Hayri bir başka kadına gönlünü kaptırır.Nalan’dan ayrılmak ister bundan sonra kitabın akışı tamamen bundan sonra hızlanıyor.

Nalan yaşanan tüm bu gelişmeler sonucunda intihar etmek ister.Bu olayın paniği içinde olan Hayri,Nalanı kaptığı gibi soluğu Gülseren Budayıcıoğlu’nun muayenehanesinde alıyor.

Bu kitap kurgu olmayıp tamamen yaşanmış gerçeği anlatması,böyle hayat ve yaşantılar varmı diye bizleri düşündürüp duruyor.

Bu güzel kitabın diğer iyi tarafı ise sanki Gülseren Budayıcıoğlu’nun karşılıklı olarak samimi konşuyormuş gibi yazması olmuştur.

Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir

1947 yılında Ankara’da dünyaya gelen ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakultesi mezunu olan ve izlemiş olduğumuz Doğduğun Ev Kaderindir, İstanbullu Gelin, Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı dizileri yine Gülseren Budayıcıoğlu kitaplarından esinlenerek ekranlara taşınmıştır.

Camdaki Kız Kitabı Ruhsal ve Psikolojik süreci aktarma konusunda ve anlatım dili olarak kitap severleri keyifle okuyacağı güzel bir kitap.

Camdaki Kız Kitabı Satın alabilirsiniz.

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu