GüzellikKadın

Çilleri Yok Eden En Etkili 5 Yöntem

Çilleri Yok Eden En Etkili 5 Yöntem

Çilleri yok eden en etkili yöntem hakkında konuşurken, genellikle yaz aylarında artan ve zararlı güneş ışınları yüzünden oluşun yüz çillerinin ne olduğu hakkında da bilgi vermeliyiz. Ayrıca bu çilleri yok etmenin yolları doğal maskelerden dermatolojik yöntemlere kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Çilleri yok eden en etkili yöntem hakkında bilgi almak istiyorsanız okumaya devam edin.

Çiller, cilt renginden sorumlu olan Melanin’in aşırı üretiminden oluşanve genellikle bej, kahverengi, kırmızımsı, sarı veya siyah renkte olan lekelerdir. Koyu tenli insanlar daha fazla Melanin ile doğarlar ve bu yüzden açık tenli insanlarda çil daha çok görülmektedir.

Çilleri Yok Eden En Etkili Yöntemler

  1. Doğal Yöntemler

Çillerin görünümünü azaltmak için her evde bulunan doğal maddelerle maskeler ve kürler yapabilirsiniz.Çillerin üstünde etkili olan bazı doğal kaynakları sizin için derledik.

  • Limon suyu:Yüksek oranda C vitamini ve antioksidan barındırır ve pamukla uygulandığında cildi beyazlatır.
  • Bal: Şeker karıştırılarakpeeling olarak kullanabilirsiniz.
  • Maydanoz: Bir gün boyunca sirkeli suda bekletip sonra 5 dakika kaynatın ve sonra yarım limon suyu ekleyin ve bu kürü pamukla iki günde bir çillere uygulayın.
  1. Lazer Tedavisi

Çilleri yok eden en etkili yöntem lazer tedavisidir ve bu yöntemde cildin hasarlı bölgelerine yoğun ışık darbeleri verilir.

  1. Mikrodermabrazyon

Bu çil yok eden yöntem basınçlı şekilde alüminyum parçacıklarını lekelere gönderilir ve aynı şekilde geri çeker. Etkili bir yöntem olmaktadır ve cildin alt tabakasındaki çillerin üste gelmesini sağlayarak yok eder.

  1. Kriyocerrahi

Çilleri yok eden en etkili yöntemolan bu işlem anormal cilt hücrelerini dondurup yok etmek için sıvı nitrojen şeklinde aşırı soğuk kullanırve anestezi gerektirmez.

  1. Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling tedavisi çillerin yok edilmesinde etkili yöntem olarak, Glikolik asit veya Trikloroasetik asit içeren çözelti kullanarakhasarlı cilt alanlarının soyulmasına yol açıyor ve bu sayede çilsiz yeni bir cilt ortaya çıkıyor.

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu