İş Fikirleri

El Yapımı Cüzdan Nasıl Üretilir? Nasıl Para Kazanılır

El Yapımı Cüzdan Nasıl Üretilir? Nasıl Para Kazanılır?

El yapımı cüzdan üretimi evde yapılan ek işlerden bir tanesidir ve yeni yeni ilgi görmeye başlamıştır. Ek iş olarak olmasa bile kendine yeni bir hobi arayan kişilerin ya da evde olan deriyi değerlendirmek isteyen kişilerin veya bir yakınına doğum günü hediyesi yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği el yapımı cüzdan üretimi az malzeme ile kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Satışı yapıldığı zaman da iyi bir satış olursa eğer asgari ücretten bile fazla miktarda para kazanmak mümkündür.

Çünkü insanlar artık klasik cüzdanların yerine daha özel olan el yapımı cüzdanları tercih ediyorlar. Pek çok firma da bu konunun farkına vardığı için bu konudaki üretimleri evde ek iş yapmak isteyenlere bırakmışlardır. Siz firmalardan sipariş alarak özgün bir cüzdan üretirsiniz ve ödemeler peşin yapılır. Bazı firmalar siparişe göre peşin ödeme yaparken bazı firmalar da önce cüzdanları hazırlatır daha sonra bunlar satıldıkça ödemesini yapar.

El Yapımı Cüzdan Fiyatları Ne Kadardır?

El yapımı deri cüzdanların fiyatı diğer normal ve klasik cüzdanlara göre biraz daha pahalı olmaktadır. Çünkü el emeği isteyen bir üründür. Düz, nakışlı, işlemeli veya kişiye özel isimli şekilde olabilen bu el yapımı cüzdanların fiyatları da modelleri gibi değişiklik göstermektedir. Cüzdanların en düşük fiyatı 50 TL’den başlayarak artmaktadır. Şu an da en pahalı el yapımı deri cüzdanın fiyatı 1.000 TL’yi bulmaktadır.

El Yapımı Cüzdan Nasıl Yapılır?

El yapımı cüzdan üretmek için ilk olarak deri işleme aleti olması gerekir. Deri işleme aleti varsa geriye kalan malzeme sayısı azdır. El yapımı deri cüzdan yapmak için malzemeler kalem, çıtçık, iplik, düğme ve deridir.

Deri cüzdan kalıpları için 9 parça gereklidir. 1 tane 100 x 200 mm parça ön tarafa, 1 tane 100 x 210 mm parça arka tarafa, 1 tane 100 x 78 mm parça büyük cep için, 1 tane 100 x 80 mm parça bozuk para koymak için, 1 tane 100 x 68 mm parça orta cep için, 1 tane 100 x 58 mm parça küçük cep için, 1 tane 100 x 70 mm parça kapak için, 2 tane bağlantı noktalarına ve 1 tane de cüzdanı kapatabilmek için 2 x 7 cm boyutunda parçalar el yapımı cüzdan yapmak için yeterli olacaktır.

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu