İş Fikirleri

Ev Hanımları için Ek Gelir Seçenekleri

Ev Hanımları için Ek Gelir Seçenekleri Boş vakitlerinizde kendiniz geliştirmek bununla birlikte ek gelir de elde etmek için türlü seçenekler var. Özellkle internet dünyası hem hobi edinmek hem de para kazanmak isteyen bayanlar için pek çok fırsat sunuyor.

1.Takı Yapıp Satmak

Takı yapmak en eğlenceli hobilerden bir tanesidir. El yapımı takı satmakta internetteki popüler işler arasındadır.

2.Ev Yapımı Ürün Satmak

Salça, tarhana, turju benzeri ürünlerin her daim alıcısı vardır. Siz de bu tarz ürünler yapabiliyorsanız çevrenize satabilirsiniz. Sağlıklı beslenme adına da faydalı bir iştir.

3.Yemek Yapıp Satmak

Çalışan kadınlar, yemek yapmayı bilmeyen bekar insanlar ya da yaşlılar için ev yemekleri yapıp satabilirsiniz. Pek çok kişinin işini kolaylaştıran bir hizmettir. Bunun yanı sıra doğumgünü pastaları, şekilli kurabiyeler gibi özel günlere yönelik tatlılar yaparak da sunduğunuz hizmeti çeşitlendirebilirsiniz.

4.Örgü Örmek

En dinlendirici hobilerden bir tanesi olduğu gibi bu işi yapanlara ek gelir kapısı da olmaktadır. Örgü kazak, hırka, patik vb ürünler pek çok sitede satılabilmektedir. Örgü konusunda kendinizi geliştirmek isterseniz konuyla ilgili pek çok web sitesi, blog ve video bulunmaktadır.

5.İçerik Yazmak

Modayı takip ediyorsanız, alışveriş konusunda bilgiliyseniz bu konularda içerik yazabilirsiniz. İnternette bu tarz yazıların satıldığı pek çok platform vardır ve kelime başına para ödenir. Özel olarak ilgili olduğunuz ya da bilgili olduğunuz alanlarda da yazı yazabilirsiniz.

6.Giysi Kiralamak

Elbiselerinizi kiralayarak da para kazanabilirsiniz. Bunun için mobil uygulamalar vardır. Kıyafetlerinizi dolapta bekletmek yerine bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

7.Satış Ortaklığı

İnternette paza kazanmanın en yaygın yöntemlerinden biridir. Link paylaşarak tanıtım yapabilir ve satılan ürünlerden komisyon alabilirsiniz. Blog yazmak ve linkleri blog yazılarında paylaşmak şeklinde bu iş yapabilirsiniz. Ama bu oldukça rekabetçi bir sektördür.

8.Hediyelik Eşya Satışı

Kişiye özel hediyelik eşyalar hazırlamak için tüm yeteneklerinizi ortaya koymalısınız. İsim işlenmiş bir yastık kılıfı ya da özel baskılı bir kupa olabilir. Kalp şeklinde kurabiyeler de olabilir. İnsanlar sevdiklerine kendini özel hissetirmek isterler. Bu yüzden internetten bu tarz satışlar sıkça yapılır.

9.Freelancer Siteleri

Çocuklu bayanlar için freelance çalışma imkanı büyük kolaylıktır. Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de freelancer sitelerinin sayısı son yıllarda bir hayli artmıştır. Sizde bu sitelerden kendinize uygun işler bulabilirsiniz.

10.İkinci El Eşya Satışı

Vintage kıyafet ve ürün satışı giderek yaygınlaşmaktadır. Evinizdeki fazla eşyaları ya da kıyafetleri satarak siz de bu trende katılabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu