KadınGüzellik

Evde Kadınlara Saç Kesme Yöntemleri

Evde Kadınlara Saç Kesme Yöntemleri Kesin Çözümler

Evde kadınlara saç kesme yöntemleri Koronovirüs Salgın Hastalığı nedeniyle mecburen evimizden çıkamadığımız günlerde olmaktadır.Bu günlerde Kuaförlerin kapalı olması nedeniyle en gerekli ihtiyaç saçların uzaması ve bunları kesme sorunudur.

İşte bu yazımız ile birlikte sizde Kuaförlere veda ederek saçlarınızı evde kesebilirsiniz.Evde saç kesmek aslında öyle düşünüldüğü gibi pekte zor değildir.Evde saçlarınızı keserken dikkat edeceğiniz yöntemler ile sizde kısa süre içinde harika saç şekli kesimi yapabilirsiniz.

İşte kadınlar’ın evde saçlarını nasıl kesebileceklerini öğrenecekleri yöntemler bu yazımızda.

Evde kaldığınız günlerde kendi saçlarınızı kesebilir hatta saç boyanızı bile yapabilirsiniz.Kadınlar evde saç kesmenin çok zor ve yorucu olduğunu düşünmekte bu düşünce yanlış.

İşte sizlere evde saç kesme ile alakalı bilmeniz gereken evde saç kesme yöntemleri saçınızı kesmeye başlamadan önce kendinize uygun bir ortam hazırlayın.

Evde saç kesebilmeniz için size gerekli olacak olan bir saç kesme makası olmalı.Size en uygun saç kesme makasları için Buraya bakabilirsiniz.Saçını kesebileceğiniz rahat bir yer bulun saçınızı keserken etrafınızın saç olmaması için bir örtü kullanın.

Saç keserken eğer imkan varsa arkanıza ve önünüze birer ayna koyun.Yanınızda küçük bir su spreyi bulundurun.Yanınızda suyun bulunması saç kesiminizin çok daha hızlı kesmenizi sağlayabilecektir.

Saç Kesme Modelinizi Belirleyin

Şimdi her şeyimiz hazır ise geldik keseceğimiz saçımının modelini belirlemeye,evde ilk kez saç kesecekseniz size tavsiyemiz saçlarınızın boyunu kısaltarak başlamak olacaktır.Daha sonraki evde saç kesimi için diğer modelleri deneyebilirsiniz.

Saçınızı Kesmek için Hazırlayın

Evinizde saçını kesmeden önce saçlarınızı ıslatın,ıslak saç kesimi kuru olan saç kesimine oranla çok daha rahat ve kolay olacaktır.Saçınızı iyice yıkayıp kremleyin.Saç yıkama işiniz bittiğinde saçınızı iyice sarıp fazlalık olan sulardan kurtulun.

Saçınızı düz bir biçimde tarayın.Saçlarınızı kesmeye başladığınızda kesmek istediğiniz uzunluktan biraz daha uzun kesmeye çalışın.Eğer biraz uzun bırakmazsanız ıslak olan saçınız kuruduğunda daha kısa kalabilecektir.

Evde ilk Saç Kesme Tekniği

Düşük At Kuyruğu Tekniği Saç Kesimi

Evde ilk saç kesme tekniği olarak düşük at kuyruğu tekniği kesimi ile başlayalım.Kadınlar için bu saç kesme tekniği düz bir saç kesmek isteyen kadınlar için ideal bir saç kesim tekniği olacaktır.

Saçınızı düz olarak ortadan ayırın.Her iki ayırdığınız saç kısmını ince dişli tarak kullanıp güzel bir şekilde tarayın.

Evde Saç Kesme Zamanı

Şimdi saçınızı ense kökünden at kuyruğu olacağı biçimde toplayın.Saçlarınızı ince dişli tarak ile mutlaka tarayın.Yaptığınız at kuyruğunun tam ortada ve ense kökünün aşağısında olmasına dikkat etmelisiniz.

Saçınız için ikinci bir toka kullanıp ilk kullandığınız tokanın 3-12 cm aşağısından tekrar saçlarınızı toplayın.At kuyruğu yaptığınız saçınızı ense kökünüzü gevşetmeyecek bir biçimde havaya kaldırın.Saçınızı ikinci tokanın altından kesmeye başlayın.Bir anda tüm tutam saçınızı kesmeye çalışmayın.

Saç Düzeltmesi

Saçlarınızda taktığınız tokaları çıkarıp sağlarınızı silkeleyin.Saçınızı parçalar halinde ileri doğru tarayın gerek görürseniz kesiminizi düzeltebilirsiniz.Eğer kesim hoşunuza gitmedi ise tekrar at kuyruğu yaparak saçlarınızın uclarını düzeltebilirsiniz.

Evet evde kadınlara saç kesme yöntemleri olarak evlerinde ilk defa saçlarını kesmek isteyenler için nasıl saç kesebilecekleri hakkında bilgilere yer vermek istedik ilk kesim ve kısa bir saç için ideal bir yöntemi sizler paylaştık.

Sitemiz kadinlarnet.com takip ederek en güncel bilgilere sitemiz vasıtası ile ulaşabilirsiniz.Bir başka yazımızda tekrar görüşmek dileğiyle.

 

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu