Kadınİş FikirleriModa

Evde Kendi Moda İşini Başlatmak

Evde kendi moda işini başlatmak kadınlar için hem sevdikleri bir işi yapmak hem de para kazanmak için iyi bir tercihtir. Çocuklarına ve ailesine daha çok vakit ayırmak isteyen kadınlar bu yolu seçebilirler. Tabi herşey gibi bu da biraz karışık olabilir. İnternet sayesinde bize bazı kolaylıklar da sağlanıyor.

Moda çoğu kadının hobisidir. Sistemli ve disiplinli bir kadın bu işten iyi seviyelerde gelir elde edebilir. Ama internet üzerinden çalışacak kişilerin sabırlı olması gerekiyor. Size para kazandıracak bir kitle oluşturmak için zamana ihtiyacınız olacaktır. Ancak günde ayırdıgınız zamanda çok önemli diyebilir. Çoğu kişi internette ek gelir elde etmek için günde iki ya ya üç saat çalışır. Böyle bir durumda kitle elde etmesi çok daha uzun sürer. Günde dört-altı saat arası çalışan kişiler ise daha hızlı ilerlerler.Zaman yönetimi ve motivasyonu korumak çok önemlidir.

Kadının iş gücünü değerlerdirmek günümüz ekonomisi için çok önemlidir. Hem üretici hem satıcı hem de pazarlamacı olarak ev hanımları topluma ek fayda sağlayabilir. Hatta derneklerde dahi kadınların gönüllü çalışması topluma büyük fayda sağlar. Elbetteki ev hanımları aileleri ile daha fazla zaman geçirmek için bunu seçebiliyor. Dolayısıyla tam zamanlı bir iş gücünden bahsetmiyoruz. Hafta’da iki-üç gün çalışmak gibi kadınların sosyalleşmesine de fayda saglayacak bir modelden bahsediyoruz.

Blog Yazmak

İnternet dünyasının en karlı işlerinden bir tanesi moda blogu yazmaktır. Reklamlarla para kazanmak kısmen daha kolaydır. Stil tavsiyeleri vermek, kombin önerileri yapmak ya da ünlü stillerini degerlendirmek gibi çok sayıda fikir var. Örgü, el işi ya da işleme gibi uzman olduğunuz bir konuda da blog yazabilirsiniz. Kıyafetleri geri dönüştürmek ya da sürdürülebilir moda gibi günümüzün trendleri ile ilgili bir blog macerasına başlayabilirsiniz. Kendin yap bloglarları her zaman yaygın olmuştur. Ücretsiz blog sitelerini tercih etmenize gerek yok. Çok küçük ücretlerle bir blog sitesi açmanız da mümkündür.

Network Pazarlama

Kıyafet satan firmalar network pazarlamada para kazanmak için daha uygundur. Network pazarlamanın en önemli kurallarından biri pazarlayabileceğiniz bir ürünün satışını yapmaktır. Ürünün ücretinin uygun olması da kilit bir konudur. Tecrübeniz yoksa yüksek fiyatlı ürünleri satmak sizi zorlayabilir.

Türkiye’de ürünlerini network pazarlama ile satan bir çok kıyafet, iç çamaşırı ve moda firması vardır. Güvenilir bir firma ile yavaş yavaş çalışmaya başlayabilirsiniz. Kendinize ufak da olsa bir satış hedefi koyun ve her gün çalışmayı deneyin. Disiplinli olmadan kazanmak çok zor olabilir.

Network pazarlamanın en güzel yanlarından biri sizin daha sosyal ve özgüvenli olmanızı sağlamasıdır. Dışarı çıkmak ya da yeni ortamlara katılmak için size bir sebep sağlar. Haftada kaç gün insanlarala buluştuğunuz başarınız için önemli bir kriterdir. Ancak bu işi yapanların fazla ısrarcı olmak gibi bir hatası vardır. Seçenek sunun ama zorlayıcı olmayın.

Satış Ortaklığı

Komisyonlu satış ile çok benzer bu sistem internette kitlesi olan kadınlar için çok uygundur. İnternette link paylaşarak satışlardan belli bir komisyon alırsınız. Tabi kendi platformlarınızı olması size büyük yarar sağlar. Çoğu moda sektöründeki çoğu e-ticaret firmasının satış ortaklığı programları vardır.

Kendi Ürünlerini Satmak

Dikiş, örgü ve el işi konusunda yetenekli kadınlar internet ve mobil uygulamalar sayesinde rahatlıkla paza kazanabiliyor. Hobinizden paza kazanmak sizi de büyük ihtimalle memnun edecektir.

İçerik Yazarlığı

Gelir elde etmek için çok beklemek istemiyorsanız içerik yazarlığı ile yazdıklarınızı direk satarak para kazanabilirsiniz. Moda konusunda yazmak en zevkli işlerden bir tanesidir. Bu alandaki içeriklerde daha hızlı satılır. İnternette çok sayıda kadın sitesi var. Ücretli yazarlık seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu