Kadın

Evde Yabancı Dil Öğrenme

Evde yabancı dil öğrenme için muhtemelen en uygun günleri yaşıyoruz. Karantina günlerinde normalden daha fazla zamanımız var. Bu zamanı en verimli geçirmenin yollarından bir tanesi de dil öğrenimine öncelik verme diyebiliriz.

Dil öğrenimi git gide daha kolay hale geliyor. İnternet ve teknoloji bize pek çok seçenek sunuyor. Sizlerinden bunlardan yararlanmaması için neden yok. Hele ki şu günlerde bu kadar zamanımız varken

Eğlenceli Yabancı Dil Öğrenme

Yaptığımız şeyi zevle ve şevkle yaparsak hem mutlu olur hem de motivasyonumuzu koruruz. Uzun biri öğrenme süreci için bu çok önemlidir.Evde yabancı dil öğrenme macereasında en önemli şeylerden biri de motivasyonu kaybetmemektir. Bu yüzden eğlence katmak daha da önemli oluyor.

Oyun Oynamak

Müzik Dinlemek

En eğlenceli yöntemlerden bir tanesidir. Yabancı dilde kelimeleri ve kalıpları daha rahat ezberlememizi sağlar. Üstelik yeni bir müzik kültürü de keşfetmiş oluruz.

Film – Dizi İzlemek

Netflix ve Prime Video gibi platformlarda çok fazla dilde yapım var. Yabancı dili geliştirmek için harika bir fırsat sunuyor. Fransızca, İspanyolca, Almanca ve ya Korece gibi dilleri geliştirmek için bu fırsatlardan mutlaka yararlanmalısınız

İnternette kolaylıkla kelime oyunları ya da dil öğrenmek için çeşitli oyunlar bulabilirsiniz. Hem vakit geçirmek hem de kendinizi geliştirmek için harikadır.

Yabancı Dil Öğrenmek İçin Tavsiyeler

Elbetteki bazı durumlarda daha sistemli gitmek gerekebilir. Bunun içinde sistemli yöntemler gerekebilir.

Sesli Kitap Dinlemek

Sesli kitap uygulamaları son dönemde çok arttı. Pek çok harika seçenek var. Daha düzgün konuşmanızı sağlayacak ve dinleme becerinizi de geliştirecek harika bir seçenek de sesli kitap dinlemektir.

Mektup Yazmak

İnternette pek çok dil partneri bulabileceğiniz mektup arkadaşı sitesi var. Yazma yeteneğinizi geliştirebilir ve bunu yaparken de farklı kültürlerden arkadaş edinebilirsiniz.

Yabancı Dil Siteleri ve Blogları

İster İngilizce olsun ister başka biri yabancı dil olsun size yardımcı olacak bir blog bulmak çok zor değil. Ufak bir internet araması ile pek çok faydalı seçenek bulabilirsiniz. Aynı şekilde gramer kurallarını anlatan kapsamlı web siteleri de vardır.

Online Eğitim Siteleri

Video derslerin olduğu uygun fiyatlı pek çok online eğitim sitesi var. Eğer ücret ödemek istemezseniz Youtube videolarından da yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu