Film & Dizi

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Western Filmleri

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Western Filmleri

Pazar sabahları TRT1 Western film kuşağında Gelmiş geçmiş en iyi 15 western filmleri ile pazar günleri kahvaltı ile birlikte izlemiş olduğumuz Western Klasikleri bizleri vahşi batının cazibesine kapılmamızı sağlardı.

Western Filmleri hala büyük ragbet görmekte olup begeni ile izlenen ve izlediğimiz bir birinden güzel filmleri bu yazımızda sizler için listeledik.İşte sizler için derlediğimiz eski ve yeni western filmleri 2021 izlenebilecek Western Filmleri.

Gelmiş Geçmiş En iyi Western Filmleri Listesi

                            1.İyi Kotü ve Çirkin

Western filmleri dediğimizde listenin ilk başına Clint Eastwood ve Lee Van Cleef’in başrollerini üstlendiği unutlumayan bir film olan İyi Kötü ve Çirkin hafızalara kazınan Film Müziği ile unutulmazlar arasında yerini almıştır.

En iyi western filmleri arasında ilk sıralarda yer alan bu filmde üç silah arkadaşının sürükleyici maceralarını keyifle izleyebilirsiniz.Bu üç silahşör farklı amaçlar için yolculuk ederken bir sebepten dolayı yollarının keşismesi,bir hazine nedeniyle bu üç arkadaşın bir birine düşman olmasını konu alan sürükleyici begenerek izlenecek güzel bir baş yapıt.

Clint Eastwood Filmleri dendiğinde ilk akla gelen iyi kötü ve çirkin filmi defalarca izlenebilecek eski western filmi olarak sizlere önerimizdir.

Tüm filmleri büyük ilgi gören bir çok film arasında sizlere Clint Eastwood’un hayran kitlesinin çoğalması ve bu film ile birlikte kendini tanıtmış olması nedeniyle ve yıllardır unutamadığımız unutulmayacak bir film olması nedeniyle sizler için seçtik.

                                 2.Muhteşem Yedili

 

Fakir bir kasabayı korumak için tutulan 7 silahşör kasabada yaşadıkları sıkıntılardan kurtulmak için tutulan bu 7 silahşörler arasında Kumarbaz,Ödül Avcıları,Kiralık Silahşörler bulunmaktadır.

Bir araya gelen bu 7 silahşör bu fakir kasabada gelecek olan saldırılara karşı kendilerini hazırlarken kendi geçmişleri ile yüzleşme fırsatınıda bulacaklardır.Güzel bir Western filmi olan Muhteşem Yedili izlemeye değer güzel sürükleyici bir film.

                              3.Red River

Western film dendiğinde John Wayne‘yi listemize eklemeden olmazdı.Bir çok Kovboy filminde başrol oynayan ses getiren filmleri ile begenilen Wayne baş yapıtı olan bu güzel film 1948 yılında çekilmiştir.

Red River ( Kanlı Nehir ) Film Konusu:Teksas’a gidip bir çiftlik kurmak isteyen Thomas Dunson, giderken yanına sürekli beraber çalıştığı arkadasını yanına alarak Tren ile Teksas’a doğru yola çıkarlar.

Bu yolculuk sırasında Kızılderili saldırısına uğrayacaklar,işte film bundan sonra akıcı bir şekilde devam ederlen en iyi western filmleri Red River izlenebilir.

                4.The Hateful Eight

Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh başrollerini oynadıkları sürükleyici bir western filmi ile karşı karşıyayız Film’in kısaca konusuna değinecek olursak!

Kar ve Tipi’den kurutulmak isteyen bir grup yabancı,dağda buldukları bir sığınakta kar ve fırtınadan korunmak için barınırken gizli bağlılıkları onların hayatta kalmalarının tehlikede olduğunu hayatta kalmalarını tehdit ettiğini anlamalarını sağlıyor.

Soluksuz izleyeceğiniz bu güzel Kovboy Filmi’nin akıcı olarak gidişi ve filmin sonunun nasıl geldiğini anlamayacağınız bir Western Klasiği.

                           5.Kanlı Ok

Usta oyuncu James Stewart başrolunde izlenebilecek en iyi western filmleri arasında Kızılderililer ile Beyazların barış içinde yaşamaları için mücadele veren bir Süvari olan Tom,Bir Apaçi’nin hayatını kurtarır ve onlarla geçirdiği süre içinde onların yaşam hayatlarını keşfedecektir.

Bir Kizilderili kızına bile aşık olur fakat tüm bunlar barışı sağlayabilecekmidir?İşte bu sorunun cevabını filmi izleyerek hep birlikte öğreneceğiz.Güzel bir Kızılderili ve Kovboy filmi arayanlar için tercih etmiş olduğumuz ve listemizde yer alan Kanlı Ok izlenebilir.

                 6.Winchester ’73

Bir yarışma’da kazandığı Winchester Tüfeği  kazanan Lin McAdam,kazandıktan çok kısa bir süre sonra yarışta ikinci olan Dutch Henry Brown tarafından tüfeği çalınır.

İşte bu çalma olayından sonra Tüfek  farklı farklı ellere geçen bu tüfeğin farklı farklı hikayelerini izleyeceksiniz.James Stewart hayranları için güzel bir western filmi.

                                    7.Kurtlarla Dans

1990 yılında vizyona giren Oscar Ödüllü gelmiş geçmiş en iyi western filmi olarak adını tarihe yazdıran Kurtlarla Dans vahşi batıda uzak bir göreve gönderilen Teğmen John Dunbar, Sioux kabilesine oldukça yakın bir yerde göreve başlar.

Gittiği yerde bu Kizilderili kabilesi ile büyük bir mücadele içine gireceğini bilmektedir.Fakat düşündüğünün tam tersine kabile ile iyi bir dostluk kuracaktır.Güzel ve akıcı bir western filmi olan ve Kevin Costner kariyerinin en iyi performansını bu filmde sergilemiştir.

                                8.Bir Zamanlar Batıda

Bu filmde görsel olarak aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.Çöl Manzarası.Silahlı Çatışmalar,Tren Soygunları güzel sürükleyici bir baş yapıt.

1960 yılında çevrilen ve o yıllarda büyük bir begeni ile izlenip unutulmayan filmler arasına adını kazımış en iyi western filmleri Bir zamanlar batıda filmi sürükleyici aksiyon sahneleri ile izlemeyenler için zamanın nasıl akıp gittiğini anlamayacakları güzel bir film.

                                9.Oturan Boğa

1954 yılında vizyona giren Kızılderili haklar’ını korumak için büyük mücadele veren bir vali Süvari komutanı General, Custer’in yapacağı büyük katliama engel olmak için verdiği mücadeleyi konu alan izlenebilecek güzel bol aksiyonlu Kovboy ve Kızılderili sahnelerinin yer aldığı izlenebilir bir film olarak bizimde size önerimizdir.

                          10. Son Komançi

Sizlere yine Süvari birliği ve Kızılderililerin mücadelesini anlatan bir güzel western filmi olarak Son Komançi filmi önerimizdir.

1953 yılı yapımı olup Kizilderililer ile yapılmış olan bir barış anlaşmasını yine kizilderililerin bozması ve çölde bir posta arabasına saldıran kızılderililerin kuşatmasından korunmak isteyen posta arabasında bulunanların hayatta kalabilmek için verecekleri zorlu mücadele, oldukça zorlu geçecek çöl’ün zorlu koşullarında kaleye varabilmek için çaba sarfetmelerini izleyeceksiniz.

                          11.Ölüm Avı

1981 yılı yapımı olan ve Doğa harikası gelmiş geçmiş en iyi western filmleri listesi‘de yerini alan Ölüm Avı film konusuna gelecek olursak.

Zorlu kış koşullarında dağdaki bir kulübe de kendini savunmak için bir adamı vurur ve öldürür.Bunun üzerine Kasaba Şerifi kulübeye ağır silahlı ekip gönderir.

Kulubeyi kuşatacak bu ağır silahlı kişilerden kurtulmak için Dağa kaçarken 4 kişi daha öldürecektir.Sürükleyici bir western filmi arayanlar bu filmi mutlaka izlemeli.

                                        12.Blackthorn

 

Gelmiş geçmiş en iyi kovboy filmleri  Blackthorn Filminin kısaca konusuna gelecek olursak.

Bolivya ordusu ile girilen savaşta öldüğü sanılan Butch hayatta kalmayı başararak herkezden uzak olan bir Bolivya kasabasında yaşamına devam ederken tek düşüncesi Ailesi ile tekrar kavuşabilmeyi düşünürken karşısına genç ve çok hızlı bir suçlu çıkacaktır.

Artık istediği hedefe ulaşabileceğini düşünen Butch harika bir maceraya atılacaktır.

                         13.Seraphim Falls

Sizlere son yıllarda vizyona giren en başarılı kovboy filmi konusu ise karlı bir ormanda onu kovalayan kişilerden kaçıp kurtulmak isteyen fakat neden kovalandığınıda bilmeyen bir adam ile onu bulmak isteyen bir grup ile ormanda kedi, fare oyunu oynamaya başlarlar.

Her karesi macera ve heyecan veren sahneleri ile bu western filmini mutlaka izlemelisiniz.

                             14.Open Range – Uzak Ülke

Geçmişlerinden kaçmaya çalışan 4 kovboy’un macera,hikayesini konu alan bu filmde,Bu 4 kovboyun tek istekleri yaşamak ve gerçek değerlerini ayakta tutarak şiddetten uzak durabilmek için mucadele vermeleri.

Fakat geldikleri bir kasabasa şiddet ve zulum gören 4 kovboy gördükleri ve yaşadıkları onların eski hareketli geçmiş olan günlere geri döndürmeye yetecektir.

                         15.Gerenimo

Evet geldik İzlenmesi gereken en iyi western filmleri listesi son filmine Bir Amerikan Efanesi olarak bilinen Kızılderili Reisi Gerenimo izlemeyenler mutlaka bu harika filmi izlemeli.

Büyük bir Apaçi Reisi olan Gerenimo’nun Amerikan ordusuna karşı verdiği büyük savaşı kaybetmesini konu alan güzel bir western filmi.

Evet bir zamanlar merakla pazar günlerinin gelmesini ve TRT1 tarafından her hafta yayınlanan Kovboy filmleri ile büyüyen bir kesim hala bu filmleri ilk günkü gibi izlemekte.

Tabi ki bir birinden güzel bir çok Kovboy Filmi var sizler için derlediğimiz ve bizlerinde hafızasında yer edinen en fazla ilgi gören Gelmiş geçmiş en iyi 15 western filmi‘ni listemizde yer verdiğimiz filmler sizinde ilginizi çekti ise ve sizinde ekleyeceğiniz yapacağınız yorumları yazı sonunda yorum alanında belirterek bu filmleri izlemek isteyenler için bir fikir edinmelerini sağlayabilirsiniz.

Yorumlarınız bizim için değerlidir.Okuduğunuz yazı altlarına yorum atın atınki bu yazılarımızı okuyan okuyucularımız sizlerin değerli yorumlarınız ile fikir sahibi olabilmeleri sizlerin yorumları ile mümkün.Sitemizi takipte kalın en güncel bilgileri ilk sizler okuyun.Bir başka yazımızda tekrar görüşmek dileğiyle.

 

 

 

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu