Film & Dizi

Gönül Dağı Dizi İncelemesi

Gönül Dağı Dizi İncelemesi 2020’nin En İyi Türk Dizisi Analizi

Gönül Dağı Dizisi uzun zamandır komedi türü Film ve Dizi çekmekte zorlanan Türk Sineması bu dizi ile birlikte biraz olsun ferah nefes almıştır.Gönül Dağı Dizisinde sadece Komedi tabiki yok Dram,Hüzün.Mahsun aşkların yanı sıra samimiyetin beden bulmuş olan halinin hepsi beraber bu dizide izlenebilir.

Trt 1 Ekranlarında yayınlanan 17 Ekimde ilk bölümü ile izleyicisi ile buluşan ve ilk bölümü ile birlikte büyük beğeni toplayan Gönül Dağı Dizisi en iyi Türk Dizileri arasında ilk bölümü güzel bir başlagıçla 8,sırada yer almıştır.

Gönül Dağı Dizisini Ailecek İzleyebilirsiniz

Son yıllarda malesef ailecek oturup hep birlikte izlenebilecek pek dizi çıkmıyordu.Bir çok dizi şiddete dayalı yada yetişkin içerikler barındıran diziler olarak karşımıza çıktı.Bu dizileri çocuklarımıza izletemiyorduk.

Gönül Dağı dizisi belkide bu boşluğu büyük olasılıkla dolduracaktır.Samimi aşkların yaşandığı Cumartesi akşamlarının vazgeçilmez dizileri arasında yerini alan Gönül Dağı Dizisi tavsiye ettiğimiz herkezin izleyebileceği güzel bir dizidir.

Gönül Dağı Dizisi Nerede Çekiliyor

Çoğu kişinin merak ettiği ve araştırmış olduğu Trt1 de yayınlanan dizinin çekimleri Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde çekimi yapılmaktadır.Dizide yer alan Gedelli köyü ise Niğde’nin ulukışla ilçesine bağlıdır.

Gönül Dağı Dizisi Konusu

3 Kuzenin tüm engellemelere rağmen imkansızı başarmaya çalışmaları ve hayatları aktarılmaktadır.Bozkırın ikliminde naif ve çok çetin olan aşklar ve kavuşmalar neredeyse imkansız gibidir.

Tabiki bundan en fazla etkilenen biri olan Taner,çocukluk aşkı olan Dilek yıllar önce kasabadan ayrılmış üzerinden yıllar geçse bile Dileği bir türlü unutamamıştır.Tek hayali bir gün onunla tekrar karşılaşabilmek bir diğeride yapmış olduğu uçağını Dünya’ya tanıtmaktır.

Dizi izleyicilerini memleket özlemlerini gidermelerini sağlayacak görsel şölenleri ile sevdiklerine kavuşamayan aşıkların yaşam mücadeleleri veren insanların mücadeleleri bu dizide.

Bir aşığın yada bir yetimin kalbi kırılsa Gönül Dağında bir taş kırılır ama büyük ama küçük bir taş derler.

Gönül Dağı Dizisi yılkı atları bozkır toprakları ile bizlere çok güzel görselleri sunuyor.Anadolu insanın öykülerini anlatan bu dizi Mustafa Çitftçinin Hikayesinden senaryolaştırılmış,başrollerinde ise Berk Atan Taner ve Gülsüm Ali İlhan yer almaktadır.

Gönül Dağı Gerçek Hikaye mi ?

Büyük bir izlenme kitlesine ulaşan sevilen dizi,dizinin çekildiği yer ve karakteleri ile oldukça çok konuşuluyor.TRT 1 başarılı dizisi olarak yayınlanan Gönül Dağı Dizisi’nin gerçek olup olmadığı yaşanıp yaşanmadığı en fazla aranıp merak edilen konular arasındadır.

Kitap dönemin şatlarına göre yazılmış olmasına rağmen günümüze uyarlanmış birebir aynısı olmasa bile anlatılan aşk hikayeleri ve karakterler kitap ile uyumludur.

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu