Film & Dizi

Good Morning Veronica

Bir Brezilya Polisiyesi

Good Morning Veronica, geçen yıl Netlix’te yayınlanan bir suç dizisidir. Dizi, Raphael Montes ve Ilana Casoy’un kitabından uyarlanmıştır. Brezilya yapımı olan dizi kadınların istimarına yönelik vakaları anlatmaktadır.

Good Morning Veronica Konusu

Başrol Veronica cinayet masasında çalışan bir polistir. Veronica oldukça sempatik bir başrol olmuş dolayısyla onunla empati kurmak kolay oluyor. Dizi daha çok istismara uğrayan kadınların hikayelerini anlatıyor. Fiziksel ve psikolojik şiddet türlerini işliyor. Kadın bir polis memuru üzerinden de gidilmesi hoş olmuş. Veronica’nın da babası eski bir polis ve onun yolsuzlukla suçlanması kadın karakterimizin üzerinde kötü bir etki bırakmış.

Anita hırslı ve kibirli bir polis komiseridir. Ancak Veronica ile aralarında rekabet vardır. Komiser Carvana Veronica’nın babasının arkadaşıdır. Onun için ikinci bir baba figürü gibidir.

Janette uzun süreli bir istismar mağdurudur. Birlikte yaşadığı sevgilisi tarafından sürekli olarak aşağılanmış ve izole bir yaşam sürmeye zorlanmıştır. Bu hayattan kurtulmak için Veronica’dan yardım istemeye karar verir.

Genel Değerlendirme

Kadın gücü işleyen bir dizi de dahi çıplaklığın reyting için kullanılması hoş olmamış. Ama bunu diğer dizilere kıyasla çok daha az yapıyor. Öte yandan konusu güçlüyken nutuk çekme yoluna gitmesi de fazla olmuş. Hikaye zaten yeteri kadar mesaj veriyor.

Daha ilk bölümü ile hızlı bir giriş yapıyor. Hastalıklı ruh hali ve kadın düşmanlığına değiniliyor. Polisler, bir web sitesi üzerinden avlanan ve kurbanları her türlü istismar eden bir adamın davasınıda çalışıyorlar. Kurbanları susturmak için şantaj yöntemi kullanılıyor.

Veronica’nın mutlu bir ailesinin olması da olumlu bir özellik diyebiliriz. Benzer dizilerde sürekli yalnız kadın profili var. Hem eş hem anne hem de kariyerini sürdüren kadın olarak işlenmesi güzel olmuş.

Senaryosu olarak çok başarılı olsa da oyunculuklar biraz eksik kalmış. Bu anlamda daha iyi olsaydı dizi çok daha vurucu olurdu. Ayrıca ilk sezonda birden fazla konu işledigi için seyircinin kafası karışıyor. Sekiz bölümlük kısa bir dizide bu kadar gelgit fazlaydı.

Good Morning Veronica daha çok kadın izleyiciye hitap eden bir yapım olmuş. Erkek izleyiciyi kendine bağlayacak detaylar çok yok. Ama suç dizisi olarak başarılı diyebiliriz.

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu