GüzellikKadın

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır? Öncelikle yapacağımız adım cildimizdeki ölü derilerden kurtulmak ve iyice nemlendirmek.

Makyajdan Önce

Cildimizdeki ölü deri ve pürüzlerden kurtulmak için fiziksel bir peeling, ya da serum şeklindeki kimyasal peelinglerden yararlanabiliriz. Burda yapmamız gereken öncelikli şey, fiziksel ve kimyasal peelingi bir arada kullanmamak. İkisini bir arada kullandığınızda cidinizde hassasiyet oluşacak ve tahrişe sebebiyet verecektir. Bunların dışında peeling için bir yüz temizleme jeli ve yüz temizleme cihazını da kullanabilirsiniz, bu da aynı sonucu verecektir.

Daha sonra cildimize tonik uygulayarak cildimizde hiçbir makyaj ya da kir kalıntısının kalmadığından emin oluyoruz. Daha sonra cildimize o gün içerisinde kullanmak istediğimiz serumları kullanıyoruz. Bunlar C vitamini, nemlendirme özellikli veya niacinamide içerikli serumlar olabilir. Daha sonra isteğe bağlı olarak cildimize esans uygulayarak son adım olan nemlendiriciye geçiyoruz. Cildimizin iyice nemlendiğinden emin olmalıyız, bu adım çok önemli.

Makyaj Anında

Öncelikle göz altlarımızı kapatıcı ile kapatıyor, daha sonra kullanmak istediğimiz fondöteni sürüyoruz. Bir sünger veya fondöten fırçası yardımıyla iyice dağıttıktan sonra göz makyajına geçiyoruz. Göz makyajında istediğiniz taktiği uygulayabilirsiniz, biz burada günlük bir makyaj uygulayacağımız için daha sade bir göz makyajı paylaşacağız. Öncelikle hafif toprak tonlarındaki tonu tüm göz kapağımıza uyguluyoruz, daha sonra koyu kahverengi gibi daha koyu bir tonu göz kapağımızın sonuna koyarak dağıtıyoruz, daha sonra kirpiklerimizi kıvırıp rimeli sürüyoruz ve göz ile işimiz bitiyor.

Yüz için internetten bulabileceğiniz alana uygulayacağınız kontürü uyguluyoruz, toz pudra halinde ya da stick şeklinde olabilir fark etmiyor. Sonra gülümsüyor ve elmacık kemiklerimizin çıktığı alana allığımızı uyguluyoruz. Daha sonra allığımızı sürdüğümüz noktanın en üstüne ve kaş altlarımıza aydınlatıcı sürüyoruz. Aynı şekilde aydınlatıcıyı burun ucumuza da dokundurmayı unutmuyoruz. Daha sonra doğal tonlarda bir ruj sürüyor, ve üstüne saydam bir dudak parlatıcısı geçiyoruz.

Makyajdan Sonra

Makyajdan sonra makyajımızın sabit kalmasını istiyoruz elbette. Bundan dolayı piyasada hemen hemen her bütçe aralığında bulunan makyaj sabitleme spreylerini kullanıyoruz. Bunları üstünde yazan miktar kadar fıs sıkacak şekilde uygularsanız makyajınız gün boyu sabit kalacaktır.

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu