Yaşam

Hayata Bir Kelebek Etkisi

Hayata Bir Kelebek Etkisi

Merhabalar canlar,
Hayata Bir Kelebek Etkisi Yazıma başlarken her defasında şöyle hayal ediyorum; kamelyasından sümbüllerin sarktığı, güneşin ısıttığı, mis kokuların etrafı sardığı, kuşların cıvıltıları ile neşe kattığı bir kafeteryanın bahçesinde, ellerinde örgüleri, tatlı bir sohbete dalmış mutlu kadınlar ve bu mekanda hepsine ev sahipliği yapan bendeniz. O halde HOŞGELDİNİZ

Bu hafta sizlerle, birçok kadının tutkusu olan ayakkabıdan konuşalım. Ama bu öyle bir ayakkabı ki isterseniz, sizin ellerinizden çıkan bir sanat eseri olmaya aday. Hayatınıza bir kelebek etkisi olacak inanın elinizden çıkan bir şey , bir çok insanı etkileyip hayran bırakacak.Örgü ayakkabı hazırlayıp rahatlığının ve şıklığın farkını yasamak istemez misiniz? Örgü bir derya hanımlar ,biz bugün oltamızı denize attık ve harika bir balık yakaladık. Yani hayal ettiniz kadar ve emek verdiğiniz kadar harika bir ayakkabıya sahip olmak sizin ellerinizin ucunda.

İlk iki yazımda da kadının gücü‘nü anlatmaya çalıştım bu kez bir örnek ile devam edelim istiyorum ki sizin içinde bulunduğunuz tünele bir ışık olsun. “Biz kadınlar, istersek yaparız” deyin hatta işlerinizle bunu bir haykırışa dönüştürün istiyorum.

Örgü ayakkabı yapımına geçmeden bu güçlü kadından bahsetmek istiyorum çünkü çektiği videolar ve güzel anlatımıyla bu işe gönül ve emek veren hanımlardan kendisi ve o bir örgü sever, o bir ayakkabı tasarımcısı , o bir Youtuber…. Örnekler uzatılabilir. Sevgili Beyazıt Öztürk’ün misafirlerini davet etmesi geldi şuan aklıma harika oldu bence ne dersiniz ?

6 yıl öncesine kadar özel sektörde yıllarca çalışmanın ardından işten ayrılınca, “ne yapmalıyım”derken kendini örgü ayakkabı yapımı içinde bulmuş sevgili Ayşe Varol. 2016 yılında başlamış örgü ayakkabı yapımına ve bu güç ile sayfasını 2017 yılında açmış. Aktif olarak 5 yıldır iç mekan ve dış mekân için örgü ayakkabılar hazırlıyor.

Zaman içerisinde kazandığı tecrübeyi bu işi öğrenmek isteyenlere eğitim olanağı olması adına YOUTUBE AYŞE VAROL KANALINI 3 yıl önce açmış. Ben sevgili hemcinsim ile gurur duyuyor ve kendisini tebrik ediyorum. Yine bu alanda görmeden sevdiğim ve hayran olduğum bir kaç hanım var, Orgu ayakkabıda sanat ve emelce örgüler de bu işin en eski emekçilerinden naçizane örnek aldığım ve takdir ettiğim bir dilek Vural var ki söylemeden geçemezdim.

Bir ayakkabı yapmak için ruhen hazırsanız malzemelerinizi temin edin ve eğitim ücretsiz bir şekilde elinizin altında bir “play” tuşu ile başlasın .

Örgüde herşeyden önce ilk kural her ip ile her şey örülmez. Yun içerikli bir iple yazlık bir bluz yaparsanız sizi huzursuz eder. Tek bir tığ veya şiş ile her ipi öremezsiniz. Örneğin lif ipinden battaniye yaparsanız çok çabuk uzar, suner ve emeğinize yazık olur hanımlar hazırladığınız ürünlerde uzun vadeli ve rahat kullanım, ilk hedef olmalıdır.

Sizlerle malzeme ve bilgileri paylaşmadan sevgili Ayşe hanım ile de istişare ettim. Bende 2 yıldır bu iş ile uğraşmakta olmama rağmen kendisiyle tecrübelerine istinaden konuşmayı ve danışmayı uygun gördüm. Bilseniz de, bir öngörünüz olsa da sormaktan çekinmeyin sizlerde , merak duygusu ve araştırma yapmak sizlere hep kazandıracak ki bilgi ve tecrübe birleştiğinde şahane şeyler olacak , sizlerde şöyle karşısına geçip bir baktığınızda hayran olacak ve kendiniz ile gurur duyacaksınız. İp konusunda esnemeyen ipler tercih etmenizi tavsiye ederim. Bu, floş iplerden de olabilir, cotton iplerden de olabilir.

Arkadaşlar mantık şu ki, esneyen ipler ile ayakkabınız zamanla ayağınıza olduğundan büyük gelecek ve kullanımınızı zorlaştıracaktır. Bu alanda genellikle 18 katlı floş ipler kullanılıyor ipin kalınlığı ve yapısı ile ilgili bir fikir olmuştur sanıyorum. Tabi yalnızca ip, tığ ve taban yeterli değil bu iş için özellikle işinizi büyütmeye karar verdiğinizde ; biz, kemer delme aparatı, ayakkabı yapıştırmaya uygun tutkal edinmeniz gerekecektir.

“ Ben örmek istemiyorum ama bu rahatlık ve şıklığı yaşamak istiyorum .” diyen canlar için de biz buradayız.Kadın, kadından güç alır bence hanımlar, birbirimizin başarıları bizi mutlu etmeli, heveslendirmeli ve gayretimiz için bir dayanak olmalı diye düşünüyorum. Haftaya yaza hazırlık konuşması yapalım istiyorum. Örgü bikinilere bayılacaksınız. Haydi biraz hayal edin rengârenk ve sizin elinizden çıkmış harika güzellikler olacak ve bunu siz başaracaksınız.

Bu güzel sohbetin bitmesini aslında istemiyorum bana bir dost ile sohbetmiş gibi geliyor sizlerden gelen olumlu bildirimlerde beni inanın çok mutlu ediyor ve bu sıcak sohbeti seviyorum ama şimdilik sizi Allah’a ısmarlayarak ayrılıyorum. Hayatınızdan sağlık, sevgi, huzur eksik olmasın sevgiler .

Yazar:Orguseli1

Bana ulaşabileceğiniz sosyal medyada hesaplarım

Facebook: Õrgü seli

İnstagram: orguseli1

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Yine çok güzel bir anlatım kelimeler su misali akıyor, geçen sürenin nasıl geçtiğini anlamak imkansız güçlü bir kadın güçlü bir kalem var karşımda eline yüreğine sağlık

    1. Çok teşekkür ediyorum güzel düşünceleriniz beni çok mutlu etti ve duygulandırdı sevgiler

  2. Bu haftaki konuğun ben oldum çok mutlu oldum biz kadınlar nasıl güçlü oluruz hikayesinde her zaman üretmek ve keşfetmek olmalı her zaman üretelim hanımlar kimseye boyun eğmeden ayaklarımızın üstünde dimdik duralım

    1. Değerli ve guzel yorumun için çok teşekkür ediyorum. Emek veren, üreten bir kadın olarak seni anlatmak, kadının gücünü ifade etmek adına güzel bir örnek oldu diye düşünüyorum. Başarılarının devamının diliyorum, sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu