Kitap Yorumları

Hilekar/ Ateşli Kanatlar Serisi I

Hilekar/ Ateşli Kanatlar Serisi I

Hilekar/ Ateşli Kanatlar Serisi I Fantastik serilerin kalbimizde yer kurduğunu hepimiz biliyoruz. O yüzden bir türk kadın yazardan mükemmel bir seri kitabın birinci kitabının yorumu sizlerle.

HİLEKÂR / ATEŞLİ KANATLAR SERİSİ I

“Şeytan hilekârdır. Sözleri kalbinizi zehirler.”

R.GAYE ÖNAL‘ın kaleminden çıkma eserimiz fantastik bir ser olmakla beraber. Melek,şeytan,avcılar,cadı,vampir olmakla beraber birçok unsuru barındırıyor.Kitapta yok yok diyebiliriz.  İlk sayfada bizi bu kurgumuzu da bulunan olayın geçtiği evren resmedilmiş. Çizimlerin olması bir tık daha mutlu etti nereden bakarsanız.

Fantastik evrende bunu seviyorum çünkü. Avcı olan Cassandra kısaca Cassie  kendisine ihanet eden takım arkadaşlarının bu darbesiyle kendini ölümün ucunda buluyor ve imkânı olmayan hatta kendi dünyalarının asla ve aslası bir şey oluveriyor. Bir İblis hayatını kurtarıyor. Şaka değil bir İblis ve hayat kurtarmak ne kadar da saçma değil mi? İblisimizde iblislerin başı olan Lucifer‘in öz be öz oğlu Aidanhell.

Aidanhell tabiki bunu babasını hayrına yapmıyor.  Sonuçta o siyahın ta kendisi bir yaşam kurtarmak onun yanından geçemez. Bir takım kehanetten dolayı bir anlaşmaya varılıyor ve bu yüzden bu avcı kızımızın hayatını kurtarıyor. Aidan ve Cassiee birbirlerine olan gıcık laf savaşları ve zıtlıkları ile kitaba damgasını vuruyor.

Hele hele iç sesler ayrı bir olay. Okurken resmen filmini izlermişçesinesiz emin olun. Hayat onları nerelere götürüyor onu da spoiler vermemek adına çok açmayacağım ama şok üstüne şok yaşayacağınız bir kurgu ateşli kanatlar serisi.

Kapak tasarımı da keza çok uygun olmuş hikayeye.  Gelelim alıntılar kalbime işledi. Hele bazı kehanette ki cümlelerin sonunun bu şekilde bağlanacağını hiç mi hiç düşünmemiştim. Çünkü ben bu kadar ince ve özenli fantastik kurgu çok az okumuşumdur.

Almayanlara tavsiyemdir. Mutlaka alınız.

Kitap Dokuz Yayınları’ndan satışa sunulmuştur. Ve ilk üç kitabı mevcuttur.Satın Al

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Kitabı çok beğendim ve kitabı çok iyi anlatmışsınız bu kitabı bulduğum ilk fırsatta alıp okuyacağım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu