Yaşam

HZ. MUHAMMED ALLAHIN KULU VE ELÇİSİDİR

HZ. MUHAMMED(sallallahu aleyhi ve sellem) ALLAHIN KULU VE ELÇİSİDİR..

Bu başlıkla başladım. Ne yazık ki, şahadetimizin bu kısmını daha idrak edememişiz. Eğer etmiş olsaydık Allahın elçisi olan, tüm zamanların biricik ve en yüce peygamber olma ünvanını Rabbisinden alan; dikkat edin.!! Senden benden değil.!!

Bi zatı Rabbimizin kendisinden alan ve Rabbimiz tarafından övülmüş ve yüceltilmiş olan bu Nur kişiliğe hakaret ve iftira edemez,Yapanlara karşı da sessiz kalamazdık. Neden mi? Şu ayet bizlere herşeyi açıkca anlatan bir Allah sözüdür.

“De ki: Eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, hısım ve akrabanız, ter dökerek kazandığınız mallar, kesada uğramasından endişe ettiğiniz ticaret, hoşunuza giden konaklar, size Allah’tan ve Resulünden ve O’nun yolunda cihad etmekten daha sevimli ve önemli ise… o hâlde Allah (bela)emrini gönderinceye kadar bekleyin! Allah öyle fâsıklar güruhunu hidâyet etmez, umduklarına eriştirmez.” (Tevbe, 9/24) Şimdi bu hakaret, hatta Allahın Rasülüne edilen iftira, eğer bizim annemize, babamıza veya kendimize yapılsaydı ne yapardık? Yine susup oturacakmıydık. ?

Farkındasınız değil mi? Ölüme doğru giden bir Dünya yüzeyinde sayılı günlerimizi dolduruyoruz. Nereye doğru gittiğimizi düşünseydik, bir gün o yüce rasülün huzuruna çıkacağımıza tam manası ile inanabilseydik, emin olun yaşadığımız şu dünya yüzeyinde, bırakın iftira, hakaret edilmesine, yan gözle bile bakılmasına tahammül edemezdik. Peki bu neyin eksikliğidir? Maalesef bu eksikliğimiz iman eksikliğimizdir.

Sen gel benim peygamberime iftira at, bende susayım öyle mi? Böyle bir iman yok.

Ey insan, bilseydin bu nur peygamberin rahmet olduğunu,Korkardı o dilin.! iftira atmaktansa, kururdu.Şimdi senin alçak sözlerin mi söndürecek o Nuru.Yoksa o sözlerinin bileti midir.? gayya kuyusu.Bir bak geçmişe, ebu leheblerin nasıl elleri kurudu.Senin akibetin ne olacak bilmem, bekle sonunu.

Yüreğimden dökülen bu kıtaları tüm İslam düşmanlarına atfediyorum.Ve diyorum ki; ey müslüman, peygamberine herşeyden daha çok sahip çık.Söylenecek o kadar söz var ki, bazen dil susar, adalet konuşur. İnsan adaleti eksik kalır ama Allah’ın adaleti yolunu şaşırmaz. Müslüman bir memlekette inanaçlara karşı beyin yakan düşmanlıklar, sanki yerlerin göklerin, ağaçların, kuşların ve tüm canlı cansız varlıkların İslam adaletine ne kadar susadığını gösteriyor. Bir haykırış gibi, bir çığlık gibi, bir umut gibi. Dilerim ki bu adalet tüm Dünyayı kısa zamanda sarsın..
Sevgi, saygı ve imanda kalın..

Yazar:Sevda Yerinde

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu