Film & Dizi

İbrahim Fakih Kimdir Kuruluş Osman

Kuruluş Osman İbrahim Fakih Casus mu?

İbrahim Fakih Kimdir Kuruluş Osman  İbrahim Fakih Casus mu?

İbrahim Fakih Kimdir Kuruluş Osman Dizisi’ne yeni katılan oyuncu diziye gelişi ile birlikte dizide bir çok esrarengiz olaylar başlamıştır.İbrahim Fakih Osmanlı döneminde yaşadımı?Gerçekten O dönemde İbrahim Fakih varmıydı?

Kuruluş Osmanlı Dizisi‘ne yeni bölümde katılan Murat Serezli’nin oynamış olduğu karakter İbrahim Fakih gerçekten varmıydı yaşayıp yaşamadığı bu diziden sonra araştılmaya başlandı.İbrahim Fakih Casusmu?Osman Gazi zamanında yaşadımı işte tüm bu merak edilenler bu yazımızda.

ATV Kanalında izlediğimiz Kuruluş Osman Dizisi seneryosunda tarihi olaylar çarşamba akşamları gündem oluşturmaya devam ediyor.Söğüte Derviş kılığında gelen karanlık hücreleri uyandırıp harekete geçiren bir casus.Mariyi,Şeyh Edabalı onun müridi Corneliaya zehirletmesi emirini verip bunları zehirlemesi diziye damga vurdu.İbrahim Fakih osmanlı döneminde yaşadığına dair  kayıtlara geçen hiç bir bilgi olmadığı yönündedir.

Osman Bey zamanında Bizans, Osmanlı Devleti’nin içine sızıp halktan güvendiği ve destek aldığı Devlet adamı ya da Derviş kılığına bürünüp Osmanlı’ya büyük zararlar vermek için adım atarlardı.

Osmanlı döneminde yaşayan Dursun Fakih ile İbrahim Fakih aynı kişiler değildir.Osmanlı beyliğinin kurucusu olan Osman Bey döneminde yaşayan bir fakihtir.Dursun Fakih bazı kaynaklarda Osman Gazi adına ilk Hutbe’yi okuyan,Osmanlı Devletinin ilk kadısı olan ve imam hatibi ünvanı sahibi olan biri olarak geçer.

Murat Serezli Kim dir?

Türk Sineması ve Film & Dizi oyuncusu olan Esat Murat Serezli İstanbul’da doğup Sinema ve Tiyatro sanatçıları olan Metin ve Nevra Serezlinin oğludur.Üniversiteyi Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık bölümü mezunu olan Serezli bir çok dizi ve Filmde rol alarak beğeni toplamıştır.

Murat Serezli Oynadığı Diziler

Böyle Bitmesin,Yeter,Sevdaluk,işler Güçler,Hayat Bilgisi,Yalan Dünya,Sihirli Annem,Türk Malı,Derman,Çılgın Kanal,Teyzanne,Savaşçı gibi dizlerde oynamıştır.

Murat Serezli Oynadığı Filmler

Av Mevsimi,Eyvah Eyvah 2,Eyvah Eyvah 3,Şeytan Çıkmazı,Senin Hikayen,Deliormanlı,Seni Seviyorum Adamım,Herkesmi Aldatır,Görev Kıbrıs,Dağ 2 gibi filmlerde yer almıştır.

Her geçen bölümü soluksuz izlenen Kuruluş Osman Dizisi yeni karakterleri ile daha da ilgi çekmeye başladı.Kuruluş Osman 89.Bölümü merakla bekleniyor.

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu