YaşamKadın

Kadın İsterse

Merhabalar canlar,
Kadın İsterse Bir süredir işlerimin yoğunluğundan yazamadım elbette mazeret bildirmek değil ama sevgili okurlarıma bilgi vermek istiyorum. Bu hobiye gönül veren ve yeni başlamak çabasında olan arkadaşlara sosyal medya hesabım üzerinden destek vermeye çalıştım siparişlerimi toparladım ve yine birlikteyiz

Bir süredir uyguladığım bir motivasyon tekniğini sizlerle paylaşarak başlamak istiyorum. Sevgili ablam ve değerli yaşam koçum öğretmişti. Her güne “bugün güzel bir gün olacak” diye başlıyorum ve bunu en az 21 gün düzenli olarak yaptım ve hayatımın bir parçası oldu. Beynimi olumlu yönlendiriyorum.

Sizlere de tavsiye ediyorum çünkü biz beynimizi ne kadar çok olumlarsak hayata bakışımız o denli olumlu oluyor ve bize getirisi mutluluk oluyor. Bizler mutlu olursak bu etrafımızda yansıyor “mutluluk” bulaşıcıdır unutmayın .

Bahar gelirken örgü kafemizin bahçesi papatyalarla dolmuş zambakların mis kokusu sohbetimize eşlik ediyor , bu hafta tamamen kadınlardan oluşan bir enstrüman grubuna (sıra bizde) denk geldim doğrusu, bizim örgü kafemizde de bir tek olanlara yakışır çalmak onlarda misafirimiz olsun bu hafta ve güzel kokular şen müzikler eşliğinde yine tüm kadınlar toplandık o halde bu haftanın güçlü kadınından bahsetmeye başlayalım.

O bir tasarımcı, o bir kimya mühendisi ve hepsinden önemlisi o bir anne ve harika bir gönül sahibi,örnekleri çoğaltmak mümkün elbette . Sevgili Nuray Hanım ilk olarak bir eldiven çalışması ile başlamış örgü serüvenine ve hedefi kendini her daim geliştirmek olmuş, 2 yıldır bir çok alanda şahsına münhasır değerli tasarım örgüler yapan güçlü bir kadın.

En önemlisi anne demiştim kendini kızlarına adamış ve onlar için mesleğini yapmamış ama girişimci yapısı ile gücünü örgü tasarımları ile ortaya koymayı başarmış birçok farklı sosyal platformda satış yapmaya başlamış başarılı bir kadın.

Geçen yazımda bikiniler hazırlayacağız demiştim ve işte bu işte en iyilerden biri olduğuna inandığım Nuray Hanımın paylaştığı birbirinden kıymetli bilgileri sıralamak istiyorum sabırsızlanarak. Her yaptığı birbirinden güzel ve özel tasarımlara ve anlatımlı modellerine şu şekilde ulaşabilirsiniz ;Nuray hanım instagram (nuraydesign_ ) ,Trendyol da ve shopier üzerinden satışlarını gerçekleştiriyor,birbirinden güzel çalışmalarını inceleyebilirsiniz.

Ayrıca Youtube Nuray Design kanalı ile bilgilerini örmek isteyen örgü severler ile paylaşıyor.Örgü bikini çalışmaları yapmak isteyenler için öncelikle edinmeniz gereken , su çekmeyen akrilik yapıdaki ipler olmalı ayrıca koton ipler tercih edecekseniz %70 akrilik ve %30 pamuk içerikli ipleri tercih etmelisiniz.

Özellikle bikini üstü bittikten sonrası için kullanılan bir malzeme var ki bu tercihtir
tabi ama özellikle küçük bedenlerde “glop” adı verilen malzeme de monte edilmeli diyor Nuray Hanım. Ayrıca glop malzemesinin farklı şekillerde olduğunu bilin ki yapacağınız modele göre en uygun glop tercih edin

Örgü derya diyorum her defasında ama Nuray hanımın bu sene farklı bir çalışması da
oldu ondan da bahsetmek isterim fikir olsun. Bikini altını bikini kumaşı ile tasarlayıp kenarlarına örgü çalışması yaptı. Görsel için instagram sayfasına bakabilirsiniz.

Bu bikiniler denize girmeye uygun olmakla birlikte tercihen deniz sonrası güneşlenme veya günlük aktiviteler içerisinde aksesuar olarak kullanmanız tavsiye edilir.

Her yazımda güçlü kadınlar diyorum bunun nedeninden de bahsetmek istiyorum ve bir klişenin yıkılmasını sağlamayı hedefliyorum. Hep “evin direği erkek “derler. Ben bunu kabul etmiyorum.

Birkaç yıl önce okuduğum bir istatistikte beni destekler nitelikte doğrusu , şöyle ki; eşleri olmayan erkeklerin, evli erkeklere oranla ömürleri daha kısaymış. Ev temizliğinden ,çocuk bakımından tutunda ev ve aile ilişkilerini ayakta tutmak için çabalayan taraf hep kadınlar, ne kadar mükemmel olursanız olun her zaman eleştirecek birşey bulan erkekler, kadınlar olmadan eksikler.

Bu iki cins insan birbirini tamamlayan iki parça bence yani ortada bir direk meselesi yok varsa da bu direk kadın olmalı diye düşünüyorum. Buna ister pozitif ayrımcılık deyin ister feminizm ama yaradılış olarak narin görünen kadınların içlerinde ne kadar güçlü olduklarını ve aslında hayatın merkezi olduklarını vurgulamak istiyorum.

Bu senede rabbim mübarek Ramazan’a erişmeyi nasip etti şükürler olsun . Ramazan’ı şerifiniz mübarek olsun inşallah yılda bir kez yaşamanın nasip olduğu bu kıymetli günlerde oruçlarınız ve dualarınız kabul olsun inşallah ve her zaman olduğu gibi sizleri Allah’a ısmarlıyorum da sağlıkla geçen mutlu günler diyorum

Sevgilerimle
Yazar:Orguseli1
Sosyal medya hesaplarım
Facebook : örgü seli
Instagram: orguseli1

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Kaleminiz öyle sıcak öyle samimi ama bir o kadar da güçlü ki severek okuyor ve gün geçtikçe yeni yazılarınızı merak ettiğimi farkediyorum. Kaleminiz hiç bitmesin..

  2. Ne kadar güzel şeyler yazmışsınız çok teşekkür ediyorum yorumunuz beni çok duygulandırdı doğrusu destekleriniz için çok ama çok teşekkür ederim sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu