Yaşam

Kalamar Oyunu Nedir Nasıl Oynanır

Kalamar Oyunu Nedir Nasıl Oynanır

Kalamar Oyunu Nedir Netflix Squid Game,Dizisi’ni izleyenlerin merak ettiği Kalamar oyunu nedir nasıl oynanır sorusunun yanıtını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kalamar Oyunu Nedir Netflix Squid Game,Dizisi’ni izleyenlerin merak ettiği Kalamar oyunu nedir nasıl oynanır sorusunun yanıtını bu yazımızda bulabilirsiniz.Büyük bir beğeni kazanan ve çok büyük bir izlenme oranı ile Squid Game dizisinde tanıştığımız Kalamar Oyunu 6 raund oynanan  bir oyun olarak karşımıza çıktı

Kalamar Oyunu Hakkında

1970 ve 80 li yıllarda oynan bir oyun olan Kalamar Hücum ve Savunma oyunu olarak toprağa çizilen Kalamar türünde bir tahta olma özelliği taşır.Korede oynanan bir çocuk oyunudur Kalamar oyununu gelin hep birlikte bu oyun nasıl oynanırmış öğrenelim.

Kalamar Oyunu Nedir

Çoklu oynanan bir oyun olan Kalamar Hücüm ve Savunma yaparak iki takıma ayrılan oyuncular ile oynanır.Hücum eden oyuncuların saldırı amacına ulaşması ve ya takımların bir bir lerini ortadan kaldırmak ve rakiplerini yok etme amacı taşır.

Bu takımların üslerine evler denir.Üstte bulunan Daire hücum takımının evi,Altta bulunan diktörtgen savunma takımının evi olmaktadır.

Kalamar oyununda,Oyuncular hücum ederlerken yalnızca tek ayak üzerinde hareket etmek zorundadırlar.Sadece oyuncunun bir ayağını güvenli alana diğer ayağını ise diğer alana koyabilme izni verilir.

Kalamar Oyunu Görsel

Bir savunma oyuncusu, üçgeni ve dikdörtgenin çoğunu birbirine bağlayan dar köprü alanını geçtikten sonra üçgenin tepesindeki (hücum eviyle örtüşen) küçük kama şeklindeki terfi alanına ulaştığında tüm alanlarda iki ayağı üzerinde hareket edebilir. Benzer şekilde, dikdörtgenin en altındaki küçük bir daire veya alternatif olarak köprü alanının her iki tarafındaki savunma evinin üst köşeleri, hücum oyuncuları için terfi alanları olarak kullanılabilir.

Squid Game Dizisi Kalamar oyunu Kore’de çocuklar tarafından oynanmaktadır.Milyonlarca kişi tarafından izlenen dizi Squid Game 2.Sezon Ne Zaman Başlayacak sorsunu çok sayıda izleyici tarafından merak ediliyor.

Hepimizin soluk soluğa izlediği dizideki bu oyun sahneleri ve dizinin Squid Game 2.sezon yayınlanma tarihi hakkında araştırma yapan milyonlarca kişi dizinin devam etmesini sabırsızlıkla bekliyor.Dizi tarihinde yayınlandığı andan itibaren en fazla izlenme oranı elde eden Squid Game Netflix Dizisi olarak hafızalarda yer edinmiştir.

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu