Film & Dizi

Kırmızı Oda – Alya’nın Hikayesi

Kırmızı Oda – Alya’nın Hikayesi

Alya’nın Hikayesi Gülseren Budayıcıoğlu’nun Hayata Dön kitabı yazarın gerçek hayat hikayesinden esinlenerek yazmıştır. Küçük bir kız çocuğunun sevgisiz, ilgisiz bırakıldığı ve aile içi dramı anlatan bir romandır.

Alya’nın Hikayesi

Kitapdaki küçük kızımız en baştan itibaren annesi tarafından hiç sevilmemiştir. Bir müddet konakta ailecek annesi, babası, babaannesi ve diğer akrabaları ile yaşamışlardır. Ve konakta da seven hiçkimse yoktur.

Alya kitapta Ala olarak geçer. Konakta hiçkimse tarafından sevilmemesi nedeni ise Ala’nın annesinin bir kız çocuğu dünyaya getirmesi ve Ala annesi de dahil hiç o ailede hiç değer görmemeleri dolayısıyla annesi bu yüzden onu hiç sevmemiştir. Ala doğduğunda babası da hapishanededir.

Bir gün hamamda babaannesi ve annesi tartışırken babaannesinin ayağı takılıp düşer,ölür ve Ala’nın annesi de düştüğünde oradadır. Ala parmağı ile annesini işaret eder. Suç annesinin üzerinde kalır ve o evde o günden sonra herşey değişir. Alanın psikolojisi iyice kötü etkilenmiştir. Babası annesi ve Ala daha sonra bir köşke yerleşir.Üç kişi olarak hayatlarına devam eder.

Ala’nın annesi onu aç bırakır yemek vermez kötü davranır. Alanın çilesi bitmez.
Alanın annesi bide üstüne eziyet eder ve Ala’nın elini kolunu bağlayarak gözleri önünde kendini öldürür.Ala büyüdüğünde psikolojisi bozuk bir şekilde hayatına devam eder.O halde öğrenim hayatına da devam eder. Üniversite öğrencisi ve üstün zekalı bir kızdır. Babasına ölünce kendiyle kalır.

Alya’nın İyileşme Süreci

Hayatı çocukluğundan bu yana kötü geçen bir kız çocuğunun sizce de ruhu kalbi iyi midir ? Mücadeleler içinde bir hayat yaşar.  Kendisi sürekli kötü durumlara maruz kalmış çocukluğunu yaşayamamış bir genç kız bundan sonrası ama hayat onun yüzüne gülecek.
Ala kendini iyileştirmek için doktora gitmeye karar verir ve psikiyatrist araştırır.
Kime gitse doktorlar aradığı gibi çıkmaz yardım edeceğini düşünmez ama en son psikiyatri doktoru Gülseren hanıma gitmeye karar verir.

Gülseren hanım da hemen iyileşmez aşama aşama anlatır olanları. Gülseren hanım zorlamaz Alayı ara ara ona türlü türlü hikayeler anlatarak onun iyi hissetmesini sağlar ve daha rahat anlatmasını sağlar.Gülseren hanıma her geldiğinde Ala biraz daha iyi olmaya başlar.Gülseren hanım da hayatını duydukça üzülür ama Ala’ya belli etmez onu dinlemeye devam eder. Ama aşama kaybettikçe ve kendini Ala iyi hissettikçe çok mutlu olur.Ve Ala iyileşir. Ala umarım ileriki hayatında bütün mutluluklar seni bekler.Biz seni kitapda tanıdık ama seni çok sevdik.

 

Yazar: Elif Nur Kovancı

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu