KadınAlış VerişYaşam

Kişisel Finans Yönetimini Nasıl İyileştirirsiniz?

Kişisel finans yönetimi günümüzün en önemli odak noktalarından bir tanesidir. Özellikle kadınsanız ev ekonomisini yönetiyorsanız sizin için çok daha önemli hale gelebilir. Yemek, içme, temizlik malzemeleri ve giyim gibi çoğu temel ihtiyaç alışverişinden kadınlar sorumludur. Diğerler ihtiyaçların aksine bu gibi temel gereksinimlerden kısmak mümkün olmuyor. Bu yüzden en uygun fiyatla karşılanmaya çalışılıyor.

Kişisel Finans Yönetimi Adımları

Kişisel finansı geliştirmenin en birincil yollarından bir tanesi finansal alışkanlıklarımızı iyileştirmektir. Her gün ne yaptığımız ufak harcamalar yıllık olarak hesaplandığında çok büyük olabilir. Bu yüzden günlük harcamaları azaltmak her zaman iyi bir başlangıçtır. Her gün alışveriş yapmak yerine kendimizi ara sıra ödüllendirmek daha faydalı olabilir.

Bir diğer önemli adım kullanılmayacak ürünlere alışverişi kesmek olabilir. İnsanlar günlük hayatta çok az eşya ve giysi kullanıyorlar. Büyük kısım evde bir ya da iki kullanımlık olarak kalıyor. Minimalist yaşama geçen kişiler genelde kullanmadıkları çoğu eşyayı satarlar. Ve oldukça da iyi bir gelir elde ederler.

Kıyafet ve ev eşyası kullanımında ikinci el yönelmek de önemli bir tasarruf yöntemidir. Kıyafet konusunda kiralama yoluna da gidebilirsiniz. Mobil uygulamalar sayesinde bu sektörde ciddi bir avantaj söz konusu oluyor.

Elbette ki birikim yapmak kadar birikimleri yönetmek de önemli bir konudur. Finans ve ekonomi anlamında kendinizi geliştirmekten geri durmamalısınız. Günümüzde altın biriktirmek hala daha çoğu kadın arasında yaygındır.

Kadın Girişimciliği

Ev hanımlarının hobilerinin ya da yeteneklerini ek gelir için kullanmaları da günümüzde çok kolay hale geldi. İnternet üzerinden satış sürekli artıyor. Tabi kendi işini başlatmak için yine kendinizi geliştirmeniz gerekebilir.  Kişisel Finans Yönetimi Kitapları, Podcastları ve Youtube videoları size yardımcı olabilir. Aynı şekilde kadın girişimciler içinde internette çok fazla hazineler var.

Hem kendi yeteneğinizi sergilemek hem de diğer insanlara faydalı olmak için bir zaman yönetimi planı oluşturabilirsiniz. Bir günde ne kadar boş zamanınız kalıyor ve bunu kaç gün tekrarlayabilirsiniz planlayın. Çoğu ev hanımı çocukları büyümeye başladığında daha çok zamana sahip oluyor. Tam gün olmasa bile günde 4-5 saatlik bir çalışma temposuyla gelir elde etmek mümkündür.

 

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu