Film & Dizi

My Name – Dizi İncelemesi

My Name, Netlix üzerinden izleyebileceğiniz Güney Kore dizilerinden biridir. Oldukça popüler olan dizi iyi bir çıkış yakaladı diyebiliriz.

Kore dizileri tekrardan yükselişe geçtiler. Netflix’te çok sayıda kaliteli Kore dizi var. My Name de bol aksiyonlu bir dizi olduğundan beğeneni çok olacaktır. Yine de diğer Kore dizilerinden ayrılan tarafları da var diyebiliriz. Daha hızlı ve punk bir havası var.

My Name Konusu

Jiwoo, babası ile çok yakın bağı olan bir genç kızdır. Ama babası kayıp durumdadır ve peşinde de polis vardır. Bu süreç onun için çok zor geçmektedir. Babasını kısa süre sonra öldürülmesinin ardından yalnız kalır. Tek başına davayı soruşturmaya ve sorumluları bulmaya çalışır. Öte yandan bu dava tek başına baş edemeyeceği kadar karışıktır.

Bu dönemde babasını patronu Choi Mujin ona yardım eder. Ama aralarındaki ilişki zamanla karmaşık hale gelmeye başlar. Dongcheon çetesi çok güçlü bir mafya organizasyonudur. Üyelerinden mutlak sadakat beklemektedir. Jiwoo da babasının ardından bu çetenin tehlikeli ilişkilerinin içine çekilir.

My Name Karakterler

Jiwoo, genç bir kızdır ve boksördür. Babasının intikamını almak için her şeyi göze almıştır. Hayatta başka kimsesi de yoktu. Babasının patronunun himayesine girer. Ve onun için çalışmaya başlar. Daha sonra katile ulaşabilmek için polis teşkilatına katılır.

Pildo, narkotik şubesinde çalışan bir polis amiridir. En büyük uyuşturucu çeteci Dongcheon’un peşindedir.

Yoon Donghoon, Jiwoo’un babasıdır ve mensubu olduğu çetenin kıdemli üyelerinden biridir. Çete liderine de çok yakındır.

Dong Gangjae, örgüte katılmak için hazırlanan biri gençtir. Oldukça büyük hırsları vardır.

Choi Mujin, uyuşutucu çetesi Doncheon’u lideridir. Otel ve kumarhane işleri ile uğraşmaktadır. Jiwoo’un babasının yakın dostudur. Soğuk kanlı ve acımasız bir adamdır.

Kang Sohyeon, Başkan Choi’nin yardımcısıdır. Genellikle onun yurt dışı işlerinden sorumludur.

Genel Değerlendirme

Bir intikam hikayesi için fazla duygusal diyebiliriz. Ama drama ve intikam karması başarılı olmuş. Müzikler genel olarak çok güzel olsa da bazı durumlarda kullanımı abartılmış.

Başrolde güçlü ve dayanıklı bir kadın karakter olması güzel yanlarından biriydi. Jiwoo’yu hemen sevebiliyorsunuz. Tabi bazı klişeler var. Başrolün meziyetleri çok abartılmış. Ama bu türün çoğu dizisi zaten böyle oluyor.

Daha ilk bölümden çok hüzünlü bir hal alıyor. Oldukça yoğun bir dram ile ilerliyor.  Başroldeki genç oyuncu da çok başarılı oynamış.  Puslu hava ve müziklerle çok etkileyici bir atmosfer oluşturmuşlar. Dizi çok sürükleyici ilerliyor.

 

Suç dizisi olmasının yanında tür olarak aksiyona da yakın olmuş. Heyecan dizide hiç durmuyor. Hemen hemen her bölüm hızlı akıyor.  İntikam temasının yanı sıra uyuşturucu ticaretindeki rekabet işleniyor. Olaylar ise karakterlerin kişisel intikam isteklerine göre şekilleniyor.

My Name hem kadın hem erkek seyircisin seveceği başarılı bir yapım olmuş. Netflix’in son dönemde çıtayı yükselttiğini söyleyebiliriz. Kore yapımlarına yatırım yapıyor ve kaliteli yapımları bünyesine katıyor. My Name de kesinlikle bu yapımlardan biri olmuş.

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu