Film & Dizi

Netflix Avantajları

Netflix Avantajları pek çok insanın bu platforma abone olmasını sağladı.Netflix bu anlamda film ve dizi sektöründe büyük değişiklikler yaptı. Son yıllarda da popüler yayın platformlarından bir tanedir. Ücretli bir platform olmasına rağmen ülkemizde de belirli bir seyirci sayısına ulaştı.

Reklamsız İzlemek

Netflix’in tercih edilme nedenlerinin başında reklamsız ve bölünmeden izleme olanağı sunması geliyor. Televizyonda ya da internette reklamdan rahatsız olanlar için bu Netflix’i çekici hale getiriyor.

İnsanlar artık internette daha çok vakit geçiriyor. Bu sebeple aboneliklere para vermeleri daha kolay oluyor. Reklamsız site kavramı bu anlamda değerli denilebilir.

Film Kültürü

Film izlemek için sinemaya gitmeyi sevsek de Netflix’le film izlemek kolaylaştı. Artık ödüllü yapımları, klasik yapımları ya da popüler filmleri daha kolay izleyebiliyoruz. Buna bağlı olarak da film kültürümüz daha fazla gelişiyor.

Netflix’in kendi yapımı filmlerin kalitesi de yükseliyor. Bunun yanında içeriği geliştirmek için eski yapımları da ekliyor. Çeşitli ülkelerdeki yerel ortaklarıyla da başarılı yapımlara imza atıyor.

Farklı Dil Seçenekleri

Netflix, Dünya çapında yayın yapan bir kuruluştur. Dolasıyla buna uygun içerik üretir. Türkiye piyasasında olduğu gibi diğer ülkelerinde vatandaşlarına hitap eden yapımları vardır. Almanca, Fransızca, Japonca, İspanyolca ve İngilizce gibi dillerde diziler seyretmek istiyorsanız size çok uygun diyebiliriz.

Kore Dizileri İzleme

Ülkemizde Kore dizileri oldukça fazla seyrediliyor. Netflix’in Kore dizileri konusunda iyi bir arşivi var. Pek çok farklı türde Kore dizisi platformda bulunuyor. Netflix’in kendi yapımı olan Kore dizileri de bir hayli kaliteli yapımlar diyebiliriz.

İngilizce’nizi Geliştirir

Netflix’in en geniş arşivi İngilizce yapımlardan oluşuyor. İngiliz, Amerikan ve Avusturalya Aksanlarını da dinleyebilirsinz. Altyazıları İngilizce’ye çevirerek seviyenizi ilerletebilirsiz.

Dünyanın Her Yerinden Seçenekler

Asya, Avrupa, Afrika ve Latin Amerika yapımlarını da Netflix’te seyredebilirsiniz. Orjinal dilde bu yapımları izlemek dil öğrenenler için faydalı olacaktır. Belki sadece diğer ülkelerin kaliteli yapımlarını seyretmek istiyorsunuzdur. O zaman da rahatça arşivlerinden ödüllü yapımları seyredebilirsiniz.

Anime İzleme

Dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ülkemizde de anime hayranlarını sayısı bir hayli fazladır. Netflix, anime izlemek için çok iyi bir seçenektir. Pek çok kült animeyi burada bulabilirsiniz. Netflix’in kendi yapımı animeleri de var.

Netflix Dizileri

Kaliteli diziler Netflix’in abone sayısını arttırmada etkili olmuştur. Sonuçta günümüzün trendi internetten dizi izlemektir. Dolayısıyla bu sektördekiler için dizi öncelikli bir türdür. Dizi arşivinin genişliği Netflix’in en önemli avantajlarından bir tanesidir.

Bilimkurgu, dram, fantastik ve distopya türünde pek çok Netflix dizisi vardır. Son dönemde Snowpiercer, Bridgerton, Black Mirror ve Altered Carbon gibi diziler ilgi görmektedir. Netflix zaman zaman eski kült dizileri de bünyesine ekler. Yani eski bazı dizileri de bulabilirsiniz.

Yerli Yapımlar

Netflix genellikle yabancı dizi izlemek için kullanılır. Ama son dönemde Bir Başkadır dizisiyle beğeni topladı. Masum ve Fi gibi başka kaliteli Türk dizilerinin de bu platformda bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu