İş Fikirleri

Network Pazarlama Dünyası: Lularoe,Herbalife ve Atomy

Network Pazarlama Dünyası: Lularoe,Herbalife ve Atomy

Network Pazarlama her zaman iyi bir ek gelir yöntemi olmuştur. Kozmetik ve giyim alanında özellikle kadınlar çalışıyor. Çoğu kadın için çok faydalı olmakla birlikte bazı zamanlarda ciddi sıkıntılarla da karşılaşabiliyorlar.

Lularoe

Lularoe Kadın giysileri satan Amerikalı bir çok katlı pazarlama şirketidir. Şirket son yıllarda hakkında açılan davalarla gündeme gelmiştir. Hızlı büyüyen şirketlerin yaşadığı sorunlar ve yönetim süreci üzerine iyi bir davadır denilebilir. Network pazarlama gelişmiş ülkelerde yaygın bir iş modelidir. Evdeki kadın iş gücünün kullanılmasını sağlar.

Günümüzde online satış ile fırsatlar da arttı. Çoğu kadın bu sayede evden rahatlıkla çalışabiliyor. Lularoe’nun başarısının altında da bu var. Kadın is gücünü çok iyi şekilde kullandılar. Ancak parenkendeci sayısının sürekli artması ile tedarik sorunu yaşamaya başladılar. Kendi tedarikçileri ile de sorun yaşayınca işler kötüye gitmeye başladı. Bu tarz durumlar daha önce başka şirketlerinde başına gelmişti. Network pazarlama firmalarında bazı sponsorlar herkesi tedarikçi yapmaya çalışır.

Ama yapmaları gereken en iyi satış yapabilecek kişileri dahil etmek olmalıdır. müşteri sayısı sabit dururken satıcı sayısı sürekli artıyor. Bir noktada bu durum satışları imkansız hale getirecektir. İkinci konu tabi ki hızlı büyümeden dolayı yaşanıyor. Günümüzde başarılı işler teknoloji sayesinde çok daha hızlı büyüyor. Bu harika olsa da şirketler ciddi zorluklar yaşayabiliyorlar. Lularoe ürünlerinin kalitesinin düşmesi de bunun bir sonuca diyebiliriz. Sürekli kazanırken temkinli olmak ne yazık ki kolay değil.

Lularoe gibi çok katlı pazarlama firmalarında mutlaka satışa öncelik verilmelidir. Satış yapmadan yeni parenkendeciler bulmak ana gelir kaynağını oluşturmamalıdır. Burda bir diğer önemli konuya geliyoruz. Tecrübesiz kişilere nasıl satış yapılacağı konusunda sponsorların büyük destek vermesi gerekiyor. Lularoe tüm sıkıntılara rağmen yola devam ediyor.
Lularoe gibi çok katlı pazarlama firmalarında mutlaka satışa öncelik verilmelidir. Satış yapmadan yeni parenkendeciler bulmak ana gelir kaynağını oluşturmamalıdır. Burda bir diğer önemli konuya geliyoruz. Tecrübesiz kişilere nasıl satış yapılacağı konusunda sponsorların büyük destek vermesi gerekiyor. Lularoe tüm sıkıntılara rağmen yola devam ediyor.

Herbalife ve Diyet Ürünleri

Benzer tartışmalar geçtiğimiz yıllarda ABD’de Herbalife üzerinden de yapılmıştı. Tabi ABD gibi ülkelerde bu sektör biraz daha farklı işliyor. Bazı direk satış firmalarında parenkendeci olabilmek için başlangıç paketleri almanız gerekiyor.

Ama tecrübesiz insanların satış yapması kolay olmadığından bu durum sebebiyle zarar edebiliyorlar. Bu yüzden geri iade politikalarına geçiliyor. Herbalife da bu gibi sebeplerle sorun yaşamıştı. Öte yandan obezite çağımızın büyük sorunlarından bir tanesidir. Dolayısıyla diyet ürünleri satışında büyük bir potansiyel var. Herbalife da bu yüzden yola devam edecektir.

Herbalife dünya genelinde pek çok ülkede iş yapıyor. Bu sektörde devler arasına girdi. Eğer satışa öncelik verirlerse daha da büyüyebilirler. Hazır gıda tüketimi ve hareketsizlik gibi unsurlar obeziteyi arttırıyor.

Atomy Ve Kore Güzellik

Yakın zamanda Atomy isimli Güney Koreli Kozmetik firmasıda ülkemizde satışa başladı. Güney Kore Kozmetik ürünleri popüler ama ulaşımı zor olduğundan başarılı olma ihtimalleri yüksek diyebiliriz. Tabi üye ekleme özelliğini iki kişi ile sınırlaması da iyi bir özellik olmuş. Şirketin ürün yelpazesi de bir hayli geniş denilebilir. Dünya çapında Güney Kore hayranları fazla olduğundan onlarında Herbalife gibi avantajı var.

Bu Yazımızda İlginizi Çekebilir: Network Marketing Alt Üye Nasıl Bulunur >>

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu