Kitap Yorumları

NO 26 Kitap Yorumu

NO 26 Kitap Yorumu Herkese merhaba! Bugün Beyza Alkoç’un yazmış olduğu ve benim yazarın kaleminden okumuş olduğum 8. kitabının yorumu ile geldim.

“Kendimi yaşamaya dair görmediğim her şey benim bu hayattaki esaretimdi.”

NO 26 Kitap KONUSU

Ünlü magazin yazarı Yeşil Küpeli Kız takma adıyla, Mine milyonlarca takipçi ulaşmıştır. Bu başarısının arkasında çocukluk döneminde babası tarafından şiddet görmüş olmasının travmalarını ve ‘rengarenk’ acıları taşımaktadır. Diğer yanda ise bir gecede milyonlar kazanmış olan, genç kızların yeni gözdesi ünlü şarkıcı Efe Duran… pembe neon ışıklarının yansıdığı o bina, No 26, Onlar için her şeyin başlangıcı olacaktır.

  NO 26 Kitap İnceleme

No 26 içerisinde her türlü duyguyu barındıran, her bir baş karakteri ile empati kurdurtan ve onları içselleştirmemizi sağlayan bir kitaptı. Yazarın mine karakterinin ağzından anlatmış olduğu olaylar çok gerçekçiydi.Yazarın Mine karakterinin ağzından anlatmış olduğu olaylar çok gerçekçiydi.

Öyle ki kitap boyunca karakterlere gerçek hayatta yaşanılan dengesizliklerin yansıtılmış olması, içsel dünyalarında belirsizlik kaygıları, endişeleri yaşamış olmaları ile istemsizce kendinizden parçalar buluyorsunuz.

Efe ve Mine’nin arasındaki çok temiz olan sevgi ve şefkat hissi içinize işliyor. İkisi de ruhlarını dumanlar arasında temiz tutmaya çalışmışlar ve sonunda iki temiz ruh birbirleri ile karşılaşmışlardı. Hikaye boyunca yaşanılan olaylar beni şaşırttı, gerdi, heyecanladırdı ve yüreğime dokunacak şekilde hüzünlendirdi. Hatta öyle ki sonlara doğru yaşanmış olan bir olay halen içimi acıtıyor. Başka bir şey söyleyerek size spoiler vermek istemiyorum.
Kitaba dair sevmediğim tek şey, başta olayların hızlı ilerlemesiydi.

Ama genel olarak yazarın diğer kitaplarında da bildiğim gibi çok da şaşırmış olduğum bir durum değil. Sadece daha ilk sayfalarda karakterler arasındaki elektriği ve aşık olduklarını anlıyorsunuz. Belki de bu karakterlerin arasındaki güçlü bağdan dolayı olabilir!

Baştada söylediğim gibi akıcı, sürükleyici bir üslup taşıyan bu eser çerezlik niteliği taşıyacak, okuduğunuzda her bir cümlenin altını çizmekten kaleminizin mürekkebini bitirecek seviyede. Herkesin okumasını önerdiğim güzel gençlik kitapları arasında!

Ayrıca bilenleriniz vardır, şarkıcı Berkay Altunyay’ın söylemiş olduğu ‘Rengarenk Acılar’ şarkısı yazarımız Beyza Alkoç ile iş birliği sonucu oluşmuş ve No 26 hikayesi‘ne has bir şarkıdır. Okuduğunuz zaman anlayacaksınız^^Herkese sağlıklı ve kitap dolu günler diliyorum.Kitabı Satın Al

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu