Yaşam

Noel Kimin Bayramı

Noel Kimin Bayramı Saygı değer müslüman kardeşlerim, bilindiği gibi önümüzde bir noel çıkmazı var. Çıkmaz diyorum çünkü, imanlı kardeşlerim dahi bu yanlışa kapılıp gitmekte. Bir bayram telaşı atmosferini yaşayarak,hediyeleşip, eğlence partileri yaparak sevinçle yılbaşı kutlamaya hazırlanmakta. Şöyle bir durum var ki, her şeye neden? niçin? diye araştıran, soran, aslını öğrenmek isteyen bir beyin, konu islam olunca hiç araştırma gereği duymamakta ve müslüman bunu yapabilir mi diye sormamakta. İşte bizim en noksan tarafımız burasıdır. Peki sormayacak mıyız?

Noel kimin bayramı?

Noel hıristiyan aleminin dini bayramıdır. Dikkat edilmesi gereken söz ‘dini’ bayramı sözüdür. Yani islam dini olmayan ve Rabbimizin batıl olarak adlandırdığı bir dinin bayramını kutlamaktır yılbaşı kutlamak.Peki soruyorum şimdi bize, müslümana bu gibi kutlama yakışır mı?Hadi kutladı diyelim. Bu kişinin imanı ne durumdadır?

Aman kardeşlerim çok dikkat etmemiz lazımdır ki, bu kutlama işi kişiyi imanından edecek derecede ciddi bir iştir. Basit görmeyelim.Allah’ın düşmanlarının yanında olmak demek, onların dini için kutladığı bir günü kutlamak demektir. Peki bu seni ne yapar? Biraz düşünmek gereklidir. Rabbim bizi bu durumlardan muhafaza eylesin.

Bizim safımız müslüman kisvesi altında olan bir saftır. Müslümanın her hareketi yaşam düzenine değil, din düzenine uymalıdır. Dinimizi ve imanımızı zedeleyecek her bir davranış ve tutum bizlere geri dönüşü ve sorgusu olan ameller olacaktır. Onun için bir müslüman
olarak dikkat etmek gerekir ki, hıristiyan aleminin dini merasimlerini onlarla paylaşmamamız lazımdır.

Kur’an-ı Kerimimizde Rabbimizin bizlere açık açık buyurduğu şu ayete de kulak kesilirsek, durumu daha net anlarız..

”Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları veli(dost)edinmeyin. Onlar birbirlerinin velileridir. Sizden kim onları dost edinirse şüphesiz o da onlardandır. Allah zalimler topluluğunu hidayete erdirmez”.

Maide süresi 51. Ayeti kerime.

Rabbimizin bizlere buyurduğu buyruğa uyalım kardeşlerim ve noel kutlamayalım.. Sevgi saygı ve huzurda kalın..#ben müslümanım noel kutlamıyorum.

Yazar:Sevda Yerinde

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Yüreğine, emeğine sağlık fakat şu dikkatimi çekti sevda hocam. Noel hakkında yazı yazmışsın reklam olarak yılbaşı hediyesi veriyor. Biraz zıt olmuş yazi ile reklam..

    1. Teşekkür ederim kardeşim. Dikkat etmen gerçekten güzel. Site durumları belli olmuyor. Bir anda istenmeyen bir reklam çıkıyor karşınıza. Onun için kusurumuza bakmayın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu