Yaşam

Ortak İmtihan

Hayat inişli çıkışlı bir yaşam yolculuğudur. Onun için herkesin imtihan derecesi ve yapısı farklılık gösterir. Kimsenin ki, kimseninkine benzemez, kimsede, kimsenin imtihanını istemez.

Herkese başkasının imtihanı daha ağır gelir. Bu konuda, kendi yükümüzü taşıyacak, bir ilahi güç var her birerlerimizde. Bununla aşamayacağımız hiçbir sıkıntı yok.Yukardaki bilgilere karşın düşündüm de, virüs imtihanında top yekün aynı imtihanı paylaşıyoruz. Farklı ırklarda, farklı renklerde, farklı görüş, düşünce ve inançlarda olmamıza rağmen aynı şeyle sınanıyoruz.

Ortak bir imtihan içerisindeyiz

Şöyle bir incelediğimizde, bu sınava karşı hepimiz farklı reaksiyon gösteriyoruz. Kimimiz evde kala kalıyor, kimimiz tehlikeye rağmen, kenarından, ucundan kaçamak yaparak efor harcıyor, kimimiz hiç takmıyor bile, hayata olduğu gibi devam ediyor. Farkında mısınız ? Hepimizin imtihanla başa çıkma şeklimiz farklı, farklı. Her birerlerimiz ayrı yöntemler kullanıyoruz.

Hani bazen deriz ya bu kişi, bu işi nasıl kaldırdı diye. Şaşar kalırız. İşte ona da verilen savaş gücü, o işi kaldırabilecek güçte. Onun için ümitsizliğe kapılıp, kaygıya yol vermeye gerek yok. Unutmamalıyız ki,imtihan varsa, rahmette vardır.

Şimdide yeni doğan, bir virüs haberleri gündemde. Görülen o ki, bu ortak imtihanla hayatımızı ikame ettirmeliyiz. Yaşam kalitemiz düşebilir, yaşam şeklimizde değişebilir, biz yine de içimizdeki o umudu ve güzellikleri kaybetmeyelim.

Kaybetmeyelim ki, güzel niyetler, güzel günler getirir.Aslında güzel olmadı da değil, son sürat gazla giden dünya, birden firene bastı. Her birerlerimiz ayrı sallandık içinde. Ölüm gerçeği yüzümüze her gün vurdu. Belki de kimilerimiz sevdiklerini kaybetti. Hiç bu kadar dünyanın faniliğini ve geçiciliğini gördük veya duyduk mu? Belki de böyle duyacaktık.

Dünya ahalisi olarak Gücün, sadece parada, saltanatta olduğunu bilen akıl, şimdi Allah’ın gerçek güç sahibi olduğunu anlıyor olmalı. Ve anlamalıyız da, yoksa bu virüsler dünyaya saltanat kuracak �� şaka bir yana, yapa bileceğimiz en güzel şey, secdeyi, zikri, kur’an-ı Kerim’i hayatımıza koyalım. Artık bizlerle olmasına izin verelim.

Onlara da bir gönül kapısı açalım. Bize Rabbimiz tarafından misafir geldiler. Şimdi ise,
evlerimizde kaldık, artık onları da evimize davet edelim. Bu değerlere sarılırsak, hem Dünya’da hem de Ahirette kazananlar biz oluruz.

Ortak imtihanımızda, hep beraber birlikle, dayanışmayla bu sınavı atlatacağız. Ümit ve umudumuz bu yönde.. Sevgi, saygı, sağlık ile kalın..

Yazar: Sevda Yerinde

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu