GüzellikKadın

Saç Boyama Hataları Daha Yaşlı Gösteriyor

Saç Boyama Hataları Daha Yaşlı Gösteriyor | Kadınları Yaşlı Gösteren 9 Hata

Saç Boyama Hataları Daha Yaşlı Gösteriyor | Kadınları Yaşlı Gösteren 9 Hata

Kadınları olduğundan daha yaşlı olarak gösteren saç renkleri sizde bu hataları yaparak kendinizi daha yaşlı olarak göstermeyin.Saç boyama hataları yapmamanız için bilmeniz gerekenler bu yazımızda.

Sizlerin daha yaşlı görünmenizi sağlayabilecek belkide bilmeden tercih etmiş olduğunuz saç renkleri hatalarını öğrenmek ve sizi daha genç bir görünüm sağlayacak etkili saç boyama formulleri ve Güzellik için uygulayabileceğiniz yöntemleri öğrenmek isterseniz yazımızı okuyun.

Kadınlar‘ın güzellikleri ile öne çıkmalarına vesile olan bir çok kusuru örtmek için büyük yardımı dokunan ideal saç renkleri mutlaka vardır.Kadınların saçlarını boyadığı bazı renkler zıt etki yaratabilir.Bu da kadınların yüz özelliklerini gizlerken ince çizgileri vurgulayabilir.

İşte bu yüzden daha yaşlı gösteren saç boyama hataları seçeceğiniz doğru saç boyaları sayesinde sizde çok büyük fark yaratacaktır.İşte sizlerin güzel görünmenizi önleyen yaşınızın daha fazla görünmesini sağlayabilecek saç boyatma hatalarından bazıları.

1.Koyu Saç Boyası Seçimi

Saç boyatırken koyu bir renk seçimi tek düz siyah saç boyası rengi seçimi yüzünüzdeki ince çizgileri gizli kusurları meydana çıkaracaktır.Eğer saçınız için koyu bir renk seçimi düşünüyorsanız renk olarak siyah boya yerine kestane rengi boya tercihiniz olabilir.

2.Farklı Renk Saç Boyası Seçimi

Kendi doğal saç tonunuzdan tamamen farklı bir renk seçimi sizi daha genç görünümlü yapabilir.Kadınları yaşlı gösteren saç renkler hangileri olabilir?Sarı bir saç rengi mi ?yoksa kestane rengi mi?Kendi doğal saç renginizi çok gerekmedikçe değiştirmeyin.Değiştireceğiniz bir kaç saç modeli cilt tonunuza uygun olmayabilir bu da sizin daha yaşlı görünmenizi sağlayabilir.

3.Tek Renkli Saç Boyası Seçmek

Bazı kadınlar saç tonlarını değişik göstermek için tek tip renk boya kullanır.Saçınızı tek renk sarı ya da siyah bir saç boyası sizi soğal göstermeyeceği gibi yüzünüze mat ve yaşlı bir görünüm sağlayacağını unutmayın.Saçınıza attıracağınız gölge ve ışıltılar yüzünüze daha bir parlaklık kazandırırken sizin daha genç görünmenizi sağlar.

4.Platın Sarı Saç Boyası

Bir çok kadının hayran olduğu Platin sarı saç rengi hayranları bu boyayı saçlarına tercih ederken çok iyi düşünmeli.Platin sarı saç boyası soğuk bir renk olarak göründüğü için açık tenli kadınlar için donuk ve yaşlı bir görünüm sağlayacaktır.

5.Işıltı Renkli Saç Boyası Kullanmak

Saç boyatırken saçlarınıza farklı tonlar attırsanız bile saçlarınız görünüşte derinlik içermiyor olabilir.İşte bu yüzden yaşlı görünmenizi ortadan kaldırmak için yüzünüzdeki ince çizgiler ve diğer yaşlanma belirtilerini yok etmek için yüzünüzü çevreleyen saçlarınızda ışıltılar kullanın.

6.Yarı Gri Yarı Boyalı Bırakmak

Kadınlar için Saç Boyama Hataları bu saç rengi kadınları olduğundan daha fazla yaşlı olarak göstermektedir.İşte bu yüzden saçınızı yarı gri yarı boyalı bırakacağınıza saçınızı boyamayı tamamen bırakıp saçınızı kısa kestirmeyi tercih edebilirsiniz.Sizi bu saç şekli daha genç gösterecektir.

7.Saç Diplerinizi Boyatmamak

Tüm saçımızı boyatmış olsak bile saç dipleri çok çabuk ortaya çıkmaktadır.Bu nedenle sürekli bakım ister.Biz bu saç boyatma rutinine sürekli ayak uyduramayacağımızı biliriz.Saçlarımızın bakım eksikllği nedeniyle ortaya çıkacak olan ve bizi daha yaşlı gösterecek saç dipleri için ombre stili gibi saç köklerinin daha koyu bir görünüm elde etmelerini sağlamak için bazı stiller seçilebilir.

8.Geçmiş Saç Trendleri Kullanmak

Ne kadar çok Moda‘ya düşkün olsakta saç boyası rengi trendi de dünya tarafından belirlenir.İşte bu nedenle saçımızı boyatacağımız bazı modeller bu trende uyarken bazıları uymayacaktır.Bazıları modaya uyarken bazılarının modası geçmiş olarak kalacaktır.

Saçınızı boyatırken Kuaförünüze mevsimsel moda olan saç boyası modelleri hangileri olduğunu sorarsanız söyleyecek ve cilt tonunuz için hangi boyanın daha uygun olacağınıda söyleyecektir.

9.Kızıl Saç Boyası Tonları

Saç Boyama Hataları Daha Yaşlı Gösteriyor son olarak saç boyatırken seçeceğiniz kırmızımsı saç renkleri daha zarif olabilir.Fakat rengi çok çabuk solabildiği için saçlarınız dağınık görünür ve bunu bakımı daha pahatlı olacaktır.Alternatif renk olarak ise çilek sarısı saç boyası rengini seçebilirsiniz.

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu