Yaşam

Sosyal Medya: Tiktok

Şuanki nesilde bir çoğumuzun bildiği platform ya da başkalarından yakınlardan, duyduğumuz yada bir yerde yeni keşfettiğimiz platformlardan biridir Tiktok. Bazılarımız eğlence amaçlı bazılarımız ise ünlenmek için açarken bu sosyal medya da ister istemez etkisinde kalınan videoları oldukça da bulundurmaktadır.

Sosyal Medyanın Yaş Gruplarına Etkisi

Şimdi sizlere bu medyanın bizi nasıl etkisi altında bıraktığı hakkında bilgi vericem.Öncelikle videolar önümüze karışık gelmekle beraber pek çok alakasız videoları da önümüze çıkartıyor ve bu durum 9 yaş da dahil o yaş üstü ve altı bulunan çocukları ağır etkilemesine sebep oluyor.  Bu sebeple orada gördükleri her bir videoyu gerçek sanıp uygulayabilir ve ya toplum tarafından doğru kabul edebilirler. Orta yaşlı, genç ve yaşlı gruplarını da saymak gerek tabi onlar da bir örnek teşkil ediyor onlar gibi olmaya çalışabilirler. Amaç kesinlikle medyayı kötülemek değil tabi ki amacı kötü içerikler üretilmesinin önüne geçmek istenilmesi.Ve ne acı ki bizim görmediğimiz +18 konuşmaların konuşulduğu, görüldüğü ,üstüne birde küfürlerin de hava da uçuştuğu yer olmaktan çıkmalı.

Sosyal Medya Nasıl Kullanılmalı?

Eğitici içerikler üretenleri topluma kazandırmayı amaç edinilebilen bir platform neden olmasın? Bu sayede insanlarda pay çıkarabilir bizden sonraki nesile de doğruluğu yansıtılabilir.
Prim kazandırmak için her içeriğe her videoya destek verilmemeli.Gelecek de gelişebilir toplum olbilmemiz için yararlı bişeyler kazandırmanın neresinde yanlış.

Mesela insanların yeteneklerinin ortaya çıktığı bir şeyleri ortaya koyulabilir insanların süper bu bir yetenek işte diye ağzı açık bir şekilde izlemeleri sağlanabilir. Bir fobi edinme platformu ya da kültürümüzü yansıtan bir platform olabilir her dilden her insana hitap edebilir kötü içerikler paylaşanlara kullandırmanın önüne geçilebilir.Sosyal medya deyince mesajlaşmak aklınıza gelmesin sadece bunun için sosyal medya da kullanılmamalı toplum ileriye gitsin üretsin ama boş değil dolu bardakla gelsin. İnsanların yeni keşifler ile kendini ortaya çıkarması için sosyal medya avantaj olabilir. Fakat amacı amaç için kullanana yararı vardır.Son bir cümle ile konuyu aydınlatalım bu düşünce ile olan bir sürü kişi olmalıdır ki Tiktok güzel herkesin kullanabileceği bir platforma dönüşebilsin.

Yazar:Elif Nur Kovancı

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu