Yaşam

Sosyal Medyasız Bir Hayat Düşünülebilir mi

Sosyal Medyasız Bir Hayat Düşünülebilir mi?

Sosyal Medyasız Bir Hayat Düşünülebilir mi? Zamanımızın büyük bölümünü geçirmiş olduğumuz Sosyal Medya hayatımızda büyük bir yer edinmiştir.Artık her şeyin  Dijital ortama dönüşmesini sağlamasına ön ayak olmuş durumdadır.

Sosyal Medya ile Değişenler

Sosyal Medya yı kullanmayan çok az kişi vardır.Bu Platformda Fotograf çekmek, paylaşmak,Yorum Yapmak,Beğeni sayesinde insanlar ile iletişimimizi koparmamamızı sağlamıştır.

Sosyal Medya ve Dijital dünya bizlerin karşısına bir çok olanak,iş,mesleklerini de ortaya çıkarmıştır.Bir çok internet girişimcisine internetten kolay para kazanma imkanı olarak görülsede,Youtuber,İnternette ürün satma işleri gibi meslekler internet ortamında çok fazla yapılmaya başlanmıştır.

Sosyal Medya ortamında online internet girişimcileri yedikleri,içtikleri,giydikleri,gezdikleri’ni sosyal ağlarda paylaşarak adeta bizim gözlerimizin önüne serme imkanını buldular.

İşyerleri ve Markalara bir çok alanda reklam verebilme imkanı sunması ve çok daha fazla kişiye ulaşma fırsatı sağlaması sosyal medya markalar için iyi yada kötü yorumlara açık olma imkanları sağlayan Sosyal Medya bu nedenle tercih edilmektedir.

Sosyal Medya Olmasaydı

Sosyal Medyayı kullanmayan bu alanı sevmeyen pek çok kişinin sevmediği bu mecra Sosyal Medyayı aktif kullananlar için belkide hayatlarının kolaylaşmasını,değişmesini bir çok şeyi bilinmesini ve görünür yapması sebebiyle hayatımızı kolaylaştırmış oldu diyebiliriz.

Peki Kadınlara Şiddet neden bu dönemlerde çok daha fazla olmaya başladı?Sosyal Medya’da çok fazla görmekteyiz.Bu Platformlarda hemcinslerinin cesurca haykırmaları çok fazla kadın için ilham olmaya başlamıştır.Fakat en önemlisi yalnız olmadıklarını bu Platformlar sayesinde anladılar.

Sosyal Medya insanlar arasında güçlü iletişim ve yardımlaşmayıda sağlamaktadır.Dijitalleşme yardıma ihtiyacı olan herkezin yardımına ve dayanışmalarına öncülük sağladı.Muhtaç yardıma ihtiyacı olanların yardımına koştu.

Sosyal medya kullanıcısı hayırseverler kimi zaman hayvan dostlarımızın yardımlarına koştu,kimi zaman hasta olan fakat imkanı olmayanların ihtiyaçlarının karşılanması yardım elinin uzatılmasını sağlamıştır.

Ev hanımları İnternet ve Sosyal medya ortamında kendilerine sunulan imkanlar ile evlerinde yaptıkları el emeklerini bu platformda satarak girişimci kadınlar başarılı olarak bizim karşımıza çıktılar.

İşte sadece bir kaç verdiğimiz örnek ile bile hala Sosyal Medyasız Bir Hayat‘ın daha iyi olacağını düşünenler hala var mı?

Tabi ki hayatta da olduğu gibi sosyal medya’yı iyilik için kullandığımızda iyi,kötülük için kullandığımızda kötü olur.İşte tüm bunları unutmazsak bizler Sosyal Medya‘nın bizlere sunduğu tüm nimetlerden yararlanmak herkes için çok daha faydalı olacaktır.

 

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu