Film & Dizi

Tale of the Nine Tailed – Dizi İncelemesi

Tale of the Nine Tailed – Dizi İncelemesi

Tale of the Nine Tailed – Dizi İncelemesi Güney Kore ‘nin meşhurdur Dokuz Kuyruklu Tilki efsaneleri. Her zamanda mutlaka bununla ilgili dizi,filmleri ve anlatıları olur. Yaptıkları işlerde keyifle izlenir. 2020 yılında da yine efsane bir kurgu ile bir Dokuz Kuyruklu Tilki hikayesini biz izleyicilerle paylaştılar. Peki nedir bu Dokuz Kuyruklu Tilki efsanesi?

Dokuz Kuyruklu Tilki -GUMIHO

Kumiho,  Dokuz Kuyruklu Tilki anlamına gelir. Eski bir Kore efsanesidir. Bu efsane de özel güçleri olan tikimiz kötü ruhlu bir yaratık olduğu için lanetlenmiştir ve tabloya hapsedilmiştir. Bu lanetten kurtulmasının tek yolu  tabloda ki kuyruksuz tilkiye dokuz tane kuyruk çizilmesidir. Bu yaratık tablodan kurtulduktan sonra istediği şekli alabilir.

Kumiho insanları kandıran kötü bir yaratıktır . Efsanenin ilk versiyonunda insan kalbiyle beslendiği söylenir. Farklı bir anlatımında ise Kumiho, insanların karaciğeriyle beslenir. Nedeni karaciğerin insanların enerji kaynağı olmasıdır.  Karaciğerden beslenmesi ile büyük bir güç elde eder. Tunları yapabilmek için üstün güçlere sahip olmalısır.  Şekil değiştirme yeteneğine sahip ibir yaratık olmasının dışında aşırı güzel bir kadın olarak da tasvir edilir. Eğer ki  insan olmak istiyorsa da  bunun için 100 tane insan karaciğeri yemesi gerekir. Yine de insan olsa bile sonra her 1000 günde bir, yani dolunayda açlık duyar ve bu çileye dönüşür. İnsandan tilki formuna dönmesi gerekir. Tilki formuna döndüğü bu günde yaptığı hiçbir şeyi hatırlamaz. Kore mitolojisinin bir özelliği de her yaratığın kötü bile olsa insana dönüşebilme hakkına sahip olmasıdır.

Tale of the Nine Tailed Konusu ve Oyuncular

Dizimizde ise ;  başrol oyuncumuz Lee Dong Wook (Lee yoon) insan şekline girebilen,ruhları temizleme görevinde bulunan bir gumihodur. Nam Jı A (Jo Boo Ah) ise şehir efsaneleri programıyla tanınan bir televizyon yapımcısıdır. Bir gün şehirde dokuz kuyruklu gumiho hakkında bir şeyler duyması ile araştırmalara başlar ve Lee Yoon ile karşılaşır. Aslında bu onlar için bir başlangıç değildir. Geçmişin izleri birer birer onlar için gün yüzüne tekrar çıkacaktır.

TVN kanalında 2020 yılı yaynlanan bu dizi toplamda 16 bölümden oluşmaktadır. Fantastik kurgu sevenlere duyrulur. İzlediyseniz yorumlarda buluşalım.

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. lee dong wook için izlemiştim ve bence Kore yapımı arasında adını yazdırdı bu dizi.Yorumun çok iyi olmuş

  2. gerçekten en sevdiğim dizilerden biriydi ki Korenin efsane ile ilgili dizileri gerçekten muazzam. Güzel bir yorum olmus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu