İş Fikirleri

Tasarruf Etme Yolları Nelerdir?

Tasarruf etmek pek çok insanın istediği ama nasıl yapılacağını bilmediği birşeydir. Bazıları da kendilerini çok kaptırarak hiç alışveriş yapmaz. Bu yazımızda az parayla nasıl etkili alışveriş yapılacağını listeleyeceğiz.

1.Günün Fırsatlarını Kontrol Edin

En iyi indirimleri bulmak istiyorsanız alışveriş sitelerinin günün fırsatları bölümü son derece idealdir. Bu bölümde indirimler arasından ev avantajlıları seçilir. İhtiyaçlarınızı bu kampanyalardan alırsanız ciddi para tasarrufu sağlarsınız.

2.Büyük Boy Ürünler Alın

Büyük boy avantaj paketlerini almak hatta stok yapmak size ciddi anlamda para tasarrufu sağlar. Tekli ya da küçük boy ürünlerden uzak durun. Evinizdeki ihtiyaçların her birini büyük boy olarak alabilirsiniz. Gerekirse kendinize stok için ufak bir alan ayırın.

3.Para Yönetimi Uygulamaları

Cep telefonunuza indirebileceğiniz para yönetimi uygulamalarla giderlerini yönetmenize yardım eder. Bu para nereye gidiyor diye düşünmezsiniz. Uzun vadede tasarruflarınızı ve karını hesaplamanıza da yardım eder. Bazı uygulamalar ek özellliklerle sizi daha da memnun edebilir.

4. Kartlarla Puan Toplayın

Marketlerde ya da kozmetik mağazlarında sadakat kartları yaptığınız alışverişlerde puan toplamanızı sağlar. Bu puanları kullanabilir ya da indirim kazanabilirsiniz. Gerekirse ihtiyaçlarınızı tek burdan karşılayarak ve puan kazandıran ürünleri alarak ciddi tasarruf yapabilirsiniz.

5. Para İadesi alın

Avanjix gibi siteler ya da Tosla gibi kartlar para iadesi almanızı sağlarlar. Yaptığnız alışverişin büyüklüğüne göre para iadesi de çok olur. Uzun vadede kullandığınızda ciddi para iadeleri alabilirsiniz.

6. Kupon Sitelerinin Takip Edin

Eğer alışverişlerinizi internet üzerinden yapıyorsanız mutlaka kupon sitelerinden yararlanmalısınız. Online mağazalarda geçerli kuponlar verirler. Sezon ürünlerini indirimli almak için harika bir fırsattır. Kupon siteleri kıyafetlerini internetten alanların da çok işine yarayacaktır.

7. Kumbaranız Olsun

Bozuk ara biriktirmek uzun vadede karlıdır. Heleki nereye harcayacanızı bilmediğiniz bozukları daha iyi değerlendirebilirsiniz. Ufak paraları harcamak kolaydır ama biriktirdinizde ciddi bir ihtiyacınız alabilirsiniz. Yetişkinler dekoratif olarak da şık duran kumbaraları alabilirsiniz.

8. İkinci El Uygulamalarından Faydalanın

Mobil cihazlar ikinci el satışlarını da yaygınlaştırdılar. Uygun fiyatlı pek çok ürünü rahat bir şekilde pabiliyorsunuz. Üstelik bazılarında kargo ücretleri de kampanyalı oluyor. Tasarruf için çok yararlı olduğu gibi ikinci el kullanımı çevreye de faydalıdır. Dünyanın kaynaklarını daha az tüketmemizi sağlar.

9.Hediye Çekleri

Uygulamalar ya da kayıt olduğunuz kampanyalar size hediye çekleri kazandırabilir. Hediye çeklerinin geçerli olduğu pek çok yer vardır. Yaptığınız alışverişlerde de hediye çeki kazanabilirsiniz.

10.İndirim Uygulamaları

Çevrenizdeki indirimleri gösteren ya da özel kampanyalara üye olmanızı sağlayacak mobil uygulamalar tasarruflarınızı arttırabilir. Bu sayede indirimleri de daha zahmetsizce takip edersiniz. Bazı uygulamalar ödül de kazandırabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu