GüzellikKadın

Tatil Sonrası Oluşan Güneş Lekeleri İçin Maske Tarifi

Tatil Sonrası Oluşan Güneş Lekeleri İçin Maske Tarifi

Güneş lekeleri, cildimizi zararlı UV ışınlarından yeterince koruyamadığımız zamanlarda ortaya çıkan cilt problemleridir. Özellikle yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte pek çok kişi bu problemi yaşayabilmektedir.

Güneş lekelerini önleyebilmek için güneş kremi kullanımı her mevsimde şarttır. Cildinizi daha canlı ve zarar görmeden tutabilmeniz için mutlaka güneş kremi kullanmanız gerektiğini unutmayın. Sizler için güneş lekeleri konusunda kullanabileceğiniz 3 maske tarifini derledik.

1.Yoğurt Maskesi

Bu tarifi uygulayabilmek için yapmanız gereken ilk şey bir yumurta akını köpürtmek. Sonrasında içerisine yaklaşık bir tatlı kaşığı süzme yoğurt koyarak karıştırmanız gerekiyor. Son olarak da 3 damla kadar limon suyu eklemeniz yeterli. Güneş lekeleri için yoğurt maskesi kullanabilmek için bu tarifi uygulayıp yalnızca güneş lekelerinizin olduğu bölgeye sürmeniz yeterli. Bu maskeyi haftada en fazla 2 kere uygulamanız öneriliyor.

2.Karbonatlı Maske

Karbonat cilt lekelerini giderme özelliği ile biliniyor. Güneş lekeleri için karbonat da kullanabilmeniz mümkün. Ancak cilde karbonat kullanırken oldukça dikkatli davranmak gerekiyor. Eğer hassas bir cilde sahipseniz cilt yüzeyinize karbonat uygulamaktan çekinmelisiniz. 1 çay kaşığı karbonatı yaklaşık 1 yemek kaşığı kadar yoğurt içerisine ekleyerek maskeyi kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Bu maskeyi uygulamadan önce cildinizin küçük bir kısmında bir test yapmanız önerilir. Eğer maskeyi sürdüğünüzde cildinizde aşırı bir şekilde yanma ya da dayanılamayacak kadar bir batma hissediyorsanız maskeyi yüzünüze uygulamayın. Eğer bir sıkıntı yoksa haftada en fazla bir kez güneş lekeleri üzerinde sürerek kullanabilirsiniz.

3.Maydanoz Maskesi

Bu tarifi güneş lekeleriniz için hazırlamak istiyorsanız yarım demet maydanozu blenderda iyice ezmeniz gerekiyor. Ezdikten sonra ise içerisine 1 yemek kaşığı yoğurt ve 4-5 damla kadar limon suyu ekleyin. Cilt lekeleriniz üzerine masaj yaparak uyguladıktan sonra yaklaşık 40 dakika bekletmeniz öneriliyor. Limon kendisi de cilt lekeleri üzerinde oldukça etkili olduğundan dolayı güneş lekelerinizi bir süre içerisinde açacaktır. Bu maskeyi limonun içerisindeki asit sebebi ile akşam uygulamalısınız. Güneş lekeleri için maskeyi haftada 2 kez kullanabilirsiniz.

LCN Cilt Bakım Ürünleri incele

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu