Yaşam

Ümmetin Yarası

Ümmetin Yarası Ramazan-ı şerif ayının rahmetinde sulanan ruhlarımıza,içimizde oluşan nurlu ayın sevinçine, yine zalim kurşunlarını sıktı.

Ümmetin yarası halini alan kudüsüm ,alçak tabiatlı kişiler tarafından kan banyosunda. İman nurlarını yüreklerinde taşıyan ve gereğini yerine getirmeye çalışan Filistinli kardeşlerimizin hüsnü, acısı, yaşadıkları sıkıntı biz müslümanları da derinden etkilemektedir. İman kardeşi olmak, bir beden bir vücûd olmamız demektir ki, bu da bir tarafımız ağlarken diğer tarafımızın gülmemesini sağlar.

İslama olan düşmanlıkları bitmek bilmeyen bu zalim toplumu her zaman bizim kutsal değerlerimize saldırmaktan geri durmuyor. Bu işe bir çare bulmak gerekmez mi? Kaç milyon müslümanız ama bir mahalle kadar hükmümüz yok. Bu da manen bizim ne kadar zayıf ve acınası halimizi göstermekte.

Şimdi soruyorum. Eğer bu durum, müslümanlara değilde başka bir inança mensup birilerine olsaydı ne olurdu. ? Cevabını ben vereyim. Dünya yerinden oynar, zulüm durana kadar da bitmezdi. Peki biz müslümanların değerlerine neden bir sürü islam devletleri bir şey yapamamakta? Bu da ayrı bir manidarlık..!!

Artık biz her ramazan-ı şerif ayında bu zulmü duymak ve görmek istemiyoruz.. İnsanlıktan çıkmış azgın köpeklerin iplerini tutma vakti gelmedi mi? Nerede baş taçı ettiğiniz insan hakları..

Rabbimden adaletini istiyor, İçimizdeki Kudüs acımızı Rabbimize sunuyoruz. Tez zamanda Rabbimden mescidi aksa için kurtuluş talep ediyoruz..Ve biliyoruz ki Rabbimin adaleti tez zaman da vuku bulacak
Filistinli kardeşlerimizin ve bizim yüzümüz gülecektir.
Müslüman olarak dua ve niyazlarımızı bırakmayalım. Her iftar vakti önümüze serilen bir çok nimetin şükrünü eda ederken, bir lokma su ile oruç açan kardeşlerimizi ve iftar açamadan cani İsrail askerinin elinde can veren Filistinli kardeşimizi de unutmayalım.

Ümmetin Yarası Emin olun ki, onların oruçları ile bizim tutuğumuz oruçlar arasında mükafat bakımından, dağlar kadar fark var. Bizlerde en azından bunun empatisini yapıp, farkındalığımızı arttırıp,acizliğimizi anlamaya gayret edelim..

Ramazan ayının bereketi tüm müslümanların üzerine olsun.Rabbim bu şerefli ay hürmetine İslami aziz küfrü zelil eylesin.Türkiyemizi de buna vesile kılsın..

Dua, bereket, sevgi ve sağlıkla kalın..

Yazan: Sevda Yerinde

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu