Film & Dizi

Uyanış Büyük Selçuklu Dizi İncelemesi

Uyanış Büyük Selçuklu Dizi İncelemesi

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi’mi Kuruluş Osman Dizisi’mi Sizce en iyi dizi hangisi?Son yıllarda Ülkemizde yayınlanan osmanlı dizileri oldukça ilgi görmekte.

Kimine göre Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi kimine göre ise Kuruluş Osman Dizisi daha fazla ilgi ile izlenirken aslında Ertuğrul zamanında büyük bir izleyici kitlesi ile izlenen Diriliş Ertuğrul eski heyacanını yitirdiğini söyleyen çok fazla izleyicisi mevcut.

Şu ara populer olan dizi Uyanış Büyük Selçuklu dizisi savaş sahneleri ile bile büyük begeni toplamış ve bu dizi daha fazla tutulmuştur.Tabi her iki dizi için iyi veya kötü diyemeyiz her iki diziyi de büyük keyifle izlemekteyiz.

Tarihi filmlerimizin daha fazla yayınlanmaya başlaması ve inşallah daha fazla dizilerin yayınlanmasını hepimiz isteriz.

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi İncelemesi

Diziyi dizilerden farklı kılan ilk bölümlerde savaş sahneleri gerçekten çok farklıydı.Ayrıca Türk Televizyonlarında çekilen en uzun savaş sahnesi bu dizide çekilmiştir.Bu dizi şu ana kadar gelmiş geçmiş en iyi savaş sahnelerinin yer almış olduğu bir dizidir.

Bu dizide savaş sahneleri biraz daha gerçekçi,Uyanış Büyük Selçuklu oyuncu kadrosu savaş sahneleri çok daha fazla kişi ile gerçekleşmesi dizinin farkını ortaya çıkarıyor.

Nizamı Mülk Rolunu oynayan,Mehmet Özgül ve Hasan Sappah Rolunu öynayan Gürkan Uygun karakterlerinin oyunculuğu bu dizide ön plana çıkıyor.

Uyanış Büyük Selçuklı Dizisi Berzam kalesinin fethi ve Haşhaşiler ile Selçuklunun arasında geçen çatışma ve savaşları Babası Melihşah’tan ayrılan Sencerin Babasının hayatını kurtardıktan sonra yaşayacağı olayları konu alıyor.

Dizi her geçen gün dahada iyi gidiyor ve izleyeci kitlesi dizinin yayınladığı günleri Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Son Bölümü’nü sabırsızlıkla bekliyor.

Film tadında akıp giden güzel bir dizi olan,Diriliş Osman Dizisinden farklılığı olan fakat dizi müzikleri için pek olumlu görüş belirtmek mümkün değil.Dizi Müzikleri pek özgün değil.

Dizi gayet güzel fakat dizide Aşk Sahneleri’ni biraz daha azaltsalar dahada güzel olacak.Uyanış Büyük Selçuklu Dizi İncelemesi bu diziyi izlemeyenler TRT1 de Pazartesi Günleri Saat 21:00 da yayınlanmakta bu hepimiz için zor geçen Pandemi döneminde bizlere ilaç gibi gelen güzel bir dizi.Diğer Film ve Dizi iceleme yazılarımızı sitemizi takip ederek tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu