ModaKadın

Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı

Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı?

Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi, Güzel giyinmek ne zannedildiği kadar zor ne de önemsenmeyecek kadar basittir. Güzel giyinmeyi her kadın istese de bunu başarabilenlerin sayısı bir hayli azdır. Birçok kadın vücut tipinin ne  olduğunu bilmez. Bu yüzden, kusurlarını kapatmak yerine onları daha da ön plana çıkartacak giyim hataları yapar. Yazımız sayesinde vücut tipine uygun giyinmenin püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Kum Saati Vücut Tipine Sahip Olan Kadınlar Nasıl Giyinmeliler?

Her şeyden önce, bu vücut tipinin özelliklerinden bahsedelim. Kum saati; omuz ve kalça genişliğinin eşit olduğu, belin ise oyuntulu olduğu bir vücut tipidir. Bu vücut tipine sahip olan kadınlar‘ın son derece şanslı olduklarını söylemek gerekir. Vücudu saran elbiseleri en iyi taşıyan vücut tipidir.

Ayrıca,balık elbise ve dar kalıplı eteklerin de bu vücut tipine sahip olan kadınlara çok yakıştığını söylemeliyiz.

Elma Vücut Tipine Sahip Kadınlara Kıyafet Tavsiyeleri

Geniş omuzlar, ince kol ve bacaklar; bu vücut tipinin özellikleri arasında yer alır. Bunun yanı sıra, bu vücut tipine sahip olan kadınların göğüs bölgesi kalça kısmına göre daha geniştir. Vücudun orta  kısmı ve göğüs bölgesi kiloludur. Elma vücut tipine sahip kadınların her şeyden önce düz veya dar kesim pantolonlardan uzak durması şarttır.

Bilhassa İspanyol paça pantolonların bu vücut tipine en uygun giyim parçaları arasında olduğunu ifade etmeliyiz. Alt giyim parçası seçimi ise dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Kalça kemiğinin altından başlayan alt giyimlerin ideal bir seçenek olacağını söylemek gerekir.

Armut Vücut Tipine Hangi Kıyafetler Yakışır?

Elma vücut tipinin tam aksine kalça ve basen çevresinin daha geniş olduğu vücut tipi olarak dikkat çeker. Vücudun üst kısmı ise dardır. Bu noktada, basenleri olabildiğince gizlemek gerekir. Armut vücut tipine sahip kadınların seçimi uzun hırka ve blazer olmalıdır. Ayrıca, tuniklerin ve belden lastikli eteklerin de doğru seçimler olacağını ifade etmeliyiz.

Dikdörtgen Vücut Tipi İçin En Uygun Kıyafetler Nelerdir?

Omuzların öne çıktığı sportif ve atletik vücut tipidir. Düz kesim elbiselerin bu vücut tipine sahip
kadınlara çok yakışacağını ifade etmeliyiz.

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu