Moda

Whimsical Esintisi

Whimsical stili daha feminen bir akımdır. Yazdan itinbaren moda dünyasında whimsical esintisi hissediliyor. Bunda ünlü kadınların tercihleri de rol oynuyor.

Baskılı ve desenli elbiselerin yükseleşiyle whimsical esintisi daha iyi hissedildi. Kış yaklaşırken de gene feminen çizgilerde tasarımlar etkili olmaya devam ediyor. Daha renkli bir kış geçireceğimiz rahatlıkla söylenebilir.

Pastel renkleri üst ve dış giyimde trend olacak gibi duruyor. Kış aylarında bu renkleri kombinlemek daha zordur. Yine de trendler arasında yer alıyor. Öte yandan desenli paltolarla birlikte whimsical moda dış giyimde de etkili olmuş. Baskılı paltolar whimsical modanın en eğlenceli yanlarından bir tanesidir. Üstelik çoğu zaman pop-art’tan çok daha şirindir.

Whimsical esintilerin kullanıldığı bir diğer yaygın parçada korseli elbiseler diyebilir. Feminenliği hissettirmek açısından bu stil oldukça başarılı oluyor. Aslında romantik tarz ile benzerdir ama biraz da şirinlik katar. Whimsical stili hem şirin hem de feminen gözükmenin iyi bir yoludur.

Renkli saçlar ve peruklar whimsical moda ile birlikte kullanılabilir. Ama doğal renkler de aynı ölçüde uyumludur. Hatta bir anlamda dengeleme yapar denilebilir. Kısa bob tarzı kesimde bu anlamda çok uygundur.

Çiçek Deseni

Bolca çiçek deseni kullanımı Whimsical stili tasarımlarda çok popülerdir. Her renkte bu çiçek desenleri rahatlıkla kullanılabilir. Yaz aylarında pastel renkler kış aylarında siyah beyaz tercih etmek daha uygundur.

Tabi kırmızı gibi çarpıcı renklerin kullanımı biraz bu çizgnin dışında olabilir. Ama pembe ve gül kurusu iyi uyum sağlar.

Kışın gelmesiyle çiçek desenli maksi elbiseler rafa kalksa da davetler için çiçek desenli elbiseler tercih edilebilir. Özellikle nude, siyah ve çiçek deseni çok iyi uyum sağlıyor.

Whimsical Stili ve Yükseliş Nedenleri

Geçmiş yıllarda maskulen, tomboy gibi stillerin çok sık kullanıldılar. Cool görünüm altında da olsa bu tarzlardan biraz sıkılınmış olabilir. Bu yüzden Whimsical stili ile biraz daha feminenliğe dönüyoruz. Makyaj ve saç trendleri de bu tarzın yaygınlaşmasında bir noktada fayda sağladı. Mesela renkli saç ile whimsical kombinle birbirine iyi uyum sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu