Kadın

Yeni Bir Yıl Yeni Umutlar

Yeni Bir Yıl Yeni Umutlarla dolu. 2020 yılının son günleri artık… Hepimiz için şüphesiz hiç unutulmayacak bir yıl oldu. İleride belki de torunlarımıza anlatacağımız tüm dünyayı etkisi altına alan bu salgınla yaşamak zorunda kaldık. Evlere kapandık, kimimiz hasta olduk kimimiz ne yazık ki kayıplar verdik. İşini kaybedenler oldu. Ekonomik anlamda da sarsıldık. Eğitim sekteye uğradı. Tükendik, isyan ettik…  Sağlıktan başka her şey önemini yitirdi.

2020 Götürdüklerinin yanında neler getirdi peki bizlere?

Tüm bu olumsuzlukların yanında, belki de aile olmanın değerini daha iyi anladık. Evde keyifli vakit geçirmek için kendimize yeni hobiler edindik. Sokağa çıkabildiğimiz zamanlarda doğaya koştuk. Avm’lerde amaçsızca tüketim yapmak yerine çocuklarımızla ormana gitmeyi tercih eder olduk. Birlikte vakit geçirmenin, sohbet etmenin tadına vardık. Mesela ben kendimi bu süreçte bol bol yazmaya teşvik ettim. Yazarak içimdeki duyguları kalemime aktardım ve bu şekilde rahatladım. İnsanın kendisi için bir şeyler yapması en iyi terapidir. Bu yazmak, okumak, spor yapmak gibi herhangi bir şey olabilir. Sizler hangi hobiler edindiniz bu süreçte?

Güne Güzel Başlamak

Sabahları uyanınca tüm günü pijamalarınızla mı geçiriyorsunuz mesela? Güne güzel başlamak için ben mutlaka üzerime düzgün bir ev kıyafeti giyerim. Evde oturacak olsanız bile kendimizi iyi hissetmek için mutlaka pijamalarınızdan kurtulmalısınız. Artık güzel bir kahvaltıya hazırsınız. Bunlar küçük ama önemli adımlar bu sıkıntılı süreçlerde. Elimizden geldiğince zorluklara baş etme yolları aramalıyız. Kendimizi olumsuzluklara teslim etmek yok. Mutluluk içimizde.

Yeni bir hayata başlamak için hiçbir zaman geç değildir

Hayatında artık bir dönüm noktası mı arıyorsun? Yeni bir hayata adım atmak için geç kalmadın. Sadece biraz cesarete ihtiyacın var. İlk adımı at ve nasıl koşacağına sen bile inanamayacaksın.

Ben, 15 yıl sonra bir karar verdim ve işi bıraktım. Çalışma hayatına o kadar kaptırmışım ki kendimi evde bir süre bocaladım tabii. Temizlik, yemek, ev işi döngüsünde boğuşurken kendime yine hiç vakit ayırmadığını fark ettim. Çocukluğumdan beri en keyif aldığım bir şeyler yazma isteği ele geçirdi sonunda beni.  Şimdi bunun sayesinde kendime vakit ayırmanın keyfini çıkarıyorum.  Yazdıklarımı paylaşıyorum üzerine sohbet ediyoruz eşimle dostumla. Benim kendimi iyi hissetme biçimim bu. Peki, sizinki hangisi?  Şimdiye kadar yapmadıysanız bile şimdi şu anda başlayabilirsiniz. Hadi kalk ve kendin için bir şey yap. Yeni bir yıla yeni umutlarla yeni bir sen olarak başla.

Yeni bir yıl yeni umutlarla doludur her zaman. Bırakın hayat aksın… Kendinize yeni hedefler belirleyin. Bunları yazın. “Düşünmek başarmanın yarısıdır.” Ne kadar doğru. Siz yeter ki hayal edin, belki de bir gün hayalinizi yaşarken bulacaksınız kendinizi kim bilir.

Kadın

Yeni Nesil Kadin Plaformu Kadinlarnet.com En Güncel Bilgileri Sizlere Ulaştırırken İnternette İhtiyacınız Olacak Kadına Dair Her Şey Sitemizde Sizler için Paylaşılmaktadır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu